Časté poruchy v domácnosti, na které není třeba volat opraváře

Údržba domácnosti je celoživotní prací. Chceme žít v čistém, funkčním bytě či domě, jenž toužíme neustále zvelebovat a odvrátit problémy. Z toho důvodu je pro nás někdy nevyhnutelné podstoupit jisté opravy, které nás stojí veliké peníze, a to nejen kvůli materiálu, ale také práci odborného pracovníka. Ovšem není to nutné u všech domácích potíží. Existuje totiž spousta malých oprav, které zvládneme sami, jen musíme vědět, jak na to. Zde jsou nejčastější čtyři problémy v naší domácnosti, na které nemusíme volat opraváře.

Praskliny na stěnách

V průběhu času se ve stěnách mohou tvořit trhliny, jež můžete snadno zakrýt sádrokartonem nebo sádrou.

Protékající záchod

Ve vaší toaletě neustále teče voda a vy už vidíte ten šílený účet za vodu? Nejspíš se vám zasekl přívodní ventil. Někdy také postačí lehce klepnout do splachovadla, aby vyskočilo zpět.

Bouchající dvířka od skříněk

Dvířka od skříněk dělají hluk, jakmile je zavřete? Řešení je jednoduché. Pořiďte si gumové nárazníky a přilepte je přímo na místo, kde se dvířka při zavírání dotýkají skříňky.

Ucpaný odpad

Neodtéká vám toaleta, umyvadlo nebo vana? Některé odpady můžete uvolnit obyčejným, ale kvalitním, zvonem. Pokud je situace horší, než se zdá, je třeba trubice od umyvadla nebo dřezu odmontovat a například pomocí šroubováku odpad vyčistit od všech usazenin. Poté opět našroubujte kloub trubice a zkuste pustit vodu.

Jak se vám dnešní rady líbily? Pokud ano, nezapomeňte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co