Praktické tipy, jak si své auto udržet zářivě čisté

Jste-li neustále na cestách, zřejmě patříte mezi ty lidi, kteří prakticky žijí ve svém autě. To znamená, že podle toho určitě také vypadá. V takovém případě může být udržování čistoty uvnitř vozidla náročnější než obvykle – koberce, okna, sedadla, všechna malá zákoutí a úkryty mohou být plné nečistot a dokonce i zbytků od jídla. Pokud úklid svého auta neustále odkládáte nebo jste prostě a jednoduše jen líní pustit se do čištění, máme pro vás vhodné tipy, jak si auto udržet zářivě čisté.

Otřete volant vlhkým hadříkem

Volant je část vozidla, které se dotýkáte nejčastěji, což znamená, že bude také nejšpinavější. Vezměte do ruky hadřík, namočte jej do teplé mýdlové vody nebo použijte ubrousky pro údržbu interiéru auta a několikrát s nimi přejeďte po celém obvodu volantu.

Vyčistěte si čalounění

Připravte si roztok z tekutého mýdla, jedlé sody a octa a nalijte směs do rozprašovače. Nastříkejte roztok do skvrny a nechte několik minut působit. Vyčistěte malým parním mopem a nechte uschnout.

Na koženku použijte starý zubní kartáček

Zubní kartáček namočte do mýdlové vody a jemně drhněte koženku ve vozidle. Můžete jej také použít k odstranění nečistot v malých úzkých štěrbinách.

Pořiďte si „sliz“ do auta

Už jste někdy slyšeli o slizu do auta? Skutečně existuje! Jedná se o slizkou, lepivou hmotu, kterou natlačíte do špinavých štěrbin auta a pomalu stáhnete. Všechny nečistoty a prach budou ze špatně dostupných míst vyjmuty.

Vozte s sebou dětské ubrousky

Ve svém autě byste vždy měli mít dětské ubrousky. Můžete je použít k čištění oken i čelního skla. Jedno otření vydrží na skutečně velmi dlouhou dobu. Od vašeho auta se opět budou odrážet sluneční paprsky.

Jak se vám dnešní tipy pro „lenochy“ líbily? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co