Utěrky z mikrovláken a jejich široké využití v domácnosti

Tkaniny z mikrovláken jsou asi tím nejlepším přítelem naší domácnosti. Dokáží dělat skutečné zázraky, co se úklidu nepořádku týká. Ovšem nemusí se soustředit pouze na odstraňování prachu, jak je zvykem. Pomoci mohou i v dalších jiných věcech, v takových, které byste možná ani nečekali.

Mytí obličeje

Přidejte do své kosmetické rutiny používání utěrek z mikrovláken. Omyjte si nebo osušte tvář či odstraňte líčení.

Odstranění skvrn

Rozlili jste něco na své drahé pohovce? Navlhčete utěrku z mikrovláken a skvrnu pomalu vysušte. Látka by měla skvrnu zcela nasáknout do sebe.

Lesklá podlaha

Utěrky z mikrovláken dodají vaší podlaze mimořádný lesk. Namotejte je na koště nebo mop a podlahu vytřete. Mikrovlákna zachytí špínu a zanechají za sebou zářivý lesk.

Údržba vašeho auta

Od naší domácnosti se můžeme přesunout i do svého auta. Ve svém vozidle mějte vždy po ruce tyto hadříky na očištění palubní desky, skvrn od kávy nebo jídla, pro otření volantu či oken, aby se krásně leskla. Utěrky jsou také dostatečně jemné, aby mohly očistit i vnějšek vašeho auta a nezanechaly po sobě škrábance.

Čisté šperky a hodinky

Díky měkké struktuře mohou utěrky z mikrovláken skvěle vyčistit vaše šperky nebo hodinky. Očistí je od veškerých nečistot a zároveň dokonale vyleští.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co