Komplikuje vám život nepříjemný zápach nohou? Víme, jak mu zabránit

Celý den chodíte v jedné obuvi a ještě vás čeká návštěva u přátel? Bojíte se, že se z vašich nohou bude linout nepříjemný zápach? Nezoufejte, protože existuje řešení! Je naprosto normální, že vaše nohy trochu páchnou, je to část těla jako každá jiná, která ze sebe jisté pachy vylučuje, zvláště, když je podpoříte svými návyky. Pokud vám tento problém skutečně komplikuje život, máme pro vás pár rad, jak takovým nepříjemnostem předejít.

Dodržujte pravidelnou hygienu

Předpokládáme, že se pravidelně myjete, ale jakou pozornost věnujete svým nohám? Při každém sprchování se ujistěte, že si pečlivě myjete každou část svého těla.

Vyhýbejte se umělým tkaninám

Některé tkaniny způsobují, že se vaše nohy budou cítit jako v sauně. Umělé materiály mají velice malou prodyšnost a vaše nohy se začnou rychle potit.

Vybírejte si správnou velikost bot

Pravidlem je, že se naše tělo potí v těsném prostředí. To platí i pro nohy, pokud se dusí v malých botách. Když nebudou mít žádný prostor pro dýchání, vystavujete je mnohem většímu riziku, že začnou páchnout.

Noste správné ponožky

U správné velikosti bot to nekončí. Investovat musíte i do správných ponožek. Nejlepší je bavlna a sportovní materiály pro udržení svěžesti vašich nohou.

Choďte naboso

Nechte své nohy dýchat! Kdykoli budete mít možnost, choďte naboso. Studený vzduch také pomůže zabít všechny bakterie, které způsobují zápach.

Odstraňte odumřelé kožní buňky

V případě páchnoucích nohou jsou příčinou odpadní produkty vylučované bakteriemi. Tyto bakterie přežívají především tím, že požírají odumřelé kožní buňky, takže je rozumné je odstraňovat tak často, jak je to možné.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com