Důvody, proč bychom už nikdy neměli spát s mokrými vlasy

Ono se řekne nechodit spát s mokrými vlasy, ale práce až do večerních hodin, rychlá příprava večeře, úklid a uspávání dětí nám nedává moc prostor pro to, abychom se dostali do sprchy pár hodin před tím, než si jdeme lehnout. Fén zpravidla nepoužijeme, abychom nevzbudili ostatní nebo si řekneme, že horký vzduch našim vlasům škodí a bude lepší je nechat uschnout ve spánku. Ovšem skutečnost je taková, že spánkem s mokrými vlasy si zaděláváme na vznik jistých nebezpečí, o kterých jsme doposud neměli ani tušení. Proto jsme se rozhodli vám některá taková rizika představit.

Můžete si vlasy vážně poškodit

Vlasy jsou nejslabší, jsou-li mokré, takže není divu, pokud je máte hodně polámané. Při otáčení a házení s sebou v posteli se vlasy třou a více lámou, než kdyby byly suché.

Bude vám chladno

Spíte-li v klimatizované místnosti nebo je zrovna období kruté zimy, spánek s mokrými vlasy způsobí, že vám bude chladno a vy se budete třást zimou. Raději vlasy pečlivě vyfoukejte.

Způsobíte si vznik lupů

Není to šampónem, který používáte, ale návykem, který jste si osvojili. Teplo hlavy a vlhkost vlasů způsobí množení bakterií a plísní na pokožce hlavy i na polštáři. Navíc spánek s mokrými vlasy odstraňuje přírodní oleje z vašich vlasů, protože se snadno vstřebávají do polštáře společně s přebytečnou vlhkostí. Kombinace obou problémů způsobuje, že se na pokožce hlavy začnou objevovat lupy.

Vlasy budou bez lesku

Absorpce vlhkosti společně s přírodními oleji bude mít za následek to, že vaše vlasy budou matné, dehydratované a bez lesku. Dehydratované vlasy se začnou brzy snadno lámat a třepit a na dotek budou velmi suché.

Můžete si způsobit vypadávání vlasů

Věřte tomu nebo ne, ale chodit do postele s mokrými vlasy může mít za následek vypadávání vlasů. Šupinatá pokožka hlavy je druhem plísňové infekce vzniklé kvůli teplým a vlhkým podmínkám, jež se tvoří během spánku s mokrými vlasy.

Chodíte občas spát s mokrými vlasy nebo se to u vás stává pravidlem? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com