Jak správně pečovat o své nehty, aby rostly rychleji než kdy dřív

Přirozeně krásné nehty je něco, o čem sní většina žen na této planetě. Péče o nehty ale sahá daleko za obyčejné stříhání, pilování a leštění. Jedná se především o proces posílení nehtů, pravidelné péče a správné výživy. Dnes je tedy čas zjistit, co pro zlepšení vzhledu a zdraví našich nehtů můžeme udělat a jak učinit tento sen skutečností.

Vyberte si správný pilník

Pravidelné pilování je nezbytné pro udržení silných nehtů, prevenci před třepením a podporu růstu. Ideální pilník by proto neměl být příliš drsný, abyste se vyhnuli malým prasklinám. Raději volte středně hladký.

Vyhněte se chemikáliím

Všimli jste si, že po dokončení úklidu domácnosti vypadají vaše nehty průhledně? Chemikálie v téměř všech čisticích prostředcích mají nepříznivý vliv na pevnost našich nehtů, vysušují je a poškozují. Proto noste během úklidu gumové rukavice.

Nestříhejte si kůžičky

Navzdory tomu, co jste doposud možná slyšeli, stříhání kůžiček není nikdy dobrý nápad. Jedná se o vrstvu kůže, která zakrývá a chrání oblast, odkud nové nehtové buňky vyrůstají, takže je důležité se o ně řádně starat a udržovat je neporušené. Úplným odstraněním kůžiček tak vystavíte své nehty bakteriím, které mohou tvořit plísňovou infekci.

Hydratujte suché kůžičky

Namísto odstranění kůžiček se zaměřte na péči o ně. Chcete-li, aby byly pružné a chránily nehty, měli byste je denně hydratovat. Měli byste je také pravidelně jemně zatlačovat zpět, což je nejjednodušší po sprchování, jakmile jsou měkké.

Co bychom měli konzumovat?

Pestrá a výživná strava je důležitá nejen pro naše celkové zdraví a krásu, ale také pro růst našich nehtů. Zdravý jídelníček vám poskytne stavební základy, aby vaše nehty byly silné. Mezi nejdůležitější živiny pro růst a zdraví nehtů patří:

  • Bílkoviny
  • Ovoce a zelenina
  • Hořčík
  • Mořské plody
  • Biotin

Jak se vám dnešní tipy pro rychlý a zdraví růst nehtů líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com