Poraďte si se zmačkaným prádlem, i když nemáte žehličku zrovna po ruce

Žehličky na prádlo jsou navrženy tak, aby nám umožnily snadno odstranit nehezké záhyby na prádle pomocí tepla a páry. Co ale dělat, když nemáme přístup k žehličce, například při cestování? Naštěstí existují i jiné možnosti, jak udržet své šaty hladké a bez vrásek.

Použijte žehličku na vlasy

Žehlička na vlasy dokáže zázraky také s vaším oblečením. Odstraní záhyby na těžko dostupných místech, jako jsou například límce od košil. Před použitím ale nezapomeňte odstranit všechny uvízlé vlasy a také zkontrolujte nastavení teploty. Ujistěte se, že není příliš vysoká.

Použijte ocet

Bílý ocet můžete použít k výrobě spreje pro vyhlazení vrásek na oblečení. Oproti produktům od profesionálních značek je mnohem levnější a neobsahuje žádné chemikálie. Smíchejte 1 díl octa se 3 díly vody a pomocí rozprašovací lahve naneste na pomačkaný oděv. Poté nechte uschnout na vzduchu.

Použijte vlhký ručník

Pokud máte dostatek času, jako další metodu můžete použít vlhký ručník. Položte zmačkané oblečení na rovný povrch a na něj umístěte vlhký ručník. Zatlačte dolu, dokud se vrásky nevyhladí. Pověste oděv na ramínko a nechte uschnout na vzduchu.

Zkuste horký hrnec

Jako alternativu žehličky můžete použít horký hrnec. Naplňte jej vodou a přiveďte k varu. Poté vodu vylijte a na oděv položte spodní část hrnce. Nejdříve se ale ujistěte, že je dno hrnce čisté.

Použijte páru ze sprchy nebo konvice

Používání páry z horké vody je dobrým trikem, jak si na cestách nechat vyžehlit své oblečení dohladka. Jednoduše zavěste oděv na vnější stranu sprchové tyče, zatímco se myjete horkou vodou. Poté nechte oblečení zaschnout. Během vaření vody v konvici si počkejte, až z hrdla půjde pára a přidržte kus oblečení co nejblíže. Pozor, abyste se nepopálili.

Jak se vám dnešní vychytávky líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co