Rybenky ve vaší domácnosti. Jak se jich přirozeně a natrvalo zbavit

Rybenky nejsou nijak nebezpečné, ale to neznamená, že si je doma přejeme mít. Někdy jejich výskyt v nevinném počtu může být začátkem nepříjemného zamoření, jenž může být obtížné odstranit. A jelikož se jedná o běžnou věc v každé domácnosti, určitě i v té vaší, rozhodli jsme se dnes sestavit seznam několika užitečných návrhů, jak se rybenek přirozeně a natrvalo zbavit.

Použijte noviny

Nejde o to, abyste lítali po koupelně a drobný stříbrný hmyz mlátili novinami hlava nehlava, ale o to, že noviny představují jednoduchou metodu, jak rybenky nalákat na jedno místo. Jelikož je papír jedním z jejich zdrojů potravy, je také skvělou návnadou, zejména když je vlhký. Než půjdete spát, srolujte noviny do ruličky, zajistěte gumičkami a lehce namočte vodou. Nechte past na místě, kde se rybenky vyskytují nejvíce. Ráno můžete noviny opatrně vyhodit.

Křemelina

Použití křemeliny je dalším oblíbeným způsobem, jak se zbavit rybenek, včetně dalších brouků. Částice křemeliny jsou ostré jako břitva, což znamená, že jakmile jimi hmyz proleze, bude ihned zabit.

Vyrobte si past ze staré sklenice

Hledáte-li humánnější metodu, jak zabít rybenky, pokuste se vyrobit si past ze staré skleněné nádoby. Potáhněte sklenici maskovací páskou, aby měl hmyz možnost vyšplhat až nahoru k otvoru. Dovnitř vložte natrhané kousky chleba, které budou pro rybenky neodolatelným lákadlem. Stejně jako u jiných pastí, nezapomeňte i tuto ráno vyhodit a vytvořit novou.

Esenciální oleje

Levandulové a citrónové esenciální oleje dokáží odradit nejen rybenky, ale i celou řadu dalších škůdců. Do rozprašovače napusťte vodu a přidejte několik kapek oleje. Stříkejte volně po bytě nebo domě. Stejně tak můžete po domácnosti rozmístit slupky z citrusových plodů.

Koření

Koření je skvělým odpuzovačem rybenek. Umístěte misky s kořením do skříně nebo do rohů místnosti. Vybírejte především to s neobvyklým zápachem, jako jen například zázvor.

Jak se vám dnešní tipy na odstranění rybenek líbily? Pokud ano a víte o někom, kdo potřebuje také pomoc, neváhejte s ním sdílet tento článek.

Zdroj: experthometips.com