Čemu je třeba věnovat pozornost při výběru židlí do kuchyně a jídelny?

Pokud rádi trávíte čas u stolu společně s rodinou a známými, dobře víte, jak velkou úlohu odehrává to, jestli jsou židle do kuchyně nebo jídelny pohodlné.

Nabídka obchodů s nábytkem je však skutečně bohatá, což způsobuje, že volba takového nábytku nepatří k těm nejsnadnějším. Na štěstí, pokud budete pamatovat na několik klíčových bodů, můžete si významně usnadnit přijetí rozhodnutí v této věci. Nezapomeňte tedy při nákupu na tyto faktory.

Jaké rozměry by měly mít pohodlné židle ke stolu?

Při výběru by rozhodně měly být v první řadě zohledněny rozměry židle. Všimněte si mj. šířky sedáku, která nesmí být menší, než 38 cm. Zároveň v případě židle do kuchyně nebo jídelny s opěrkami pod ruce je vhodné, aby byla širší, aby bylo sezení na ní pohodlné. Ne méně důležitá je hloubka, která by měla být optimálně od 38 do 40 cm, i když by přitom zároveň neměla být příliš velká. Důležitým rozměrem je navíc výška, kde je třeba se řídit stolní deskou (průměrná výška typické židle je v praxi kolem 45 cm).

Z čeho mohou být vyrobeny židle do jídelny a kuchyně?

Známe dřevěné, kovové a plastové židle do kuchyně a to ještě zdaleka nejsou všechny materiály, z nichž se vyrábí. Pro kterou variantu se rozhodnout? Mnoho závisí na tom, jaké máme preference, pokud jde o styl, i když je dobré neopomíjet ani praktické hledisko. Příkladem jsou čalouněné židle ke stolu, které se výborně osvědčí v jídelně, ale asi už méně v kuchyni. Důvod je celkem jednoduchý. Jedná se o to, že se látka může v kuchyni snadno znečistit a to i při obyčejném vaření. Samozřejmě čalouněná židle výborně vypadá a je velmi pohodlná. Rozhodně se však lépe hodí v méně používané jídelně. Do kuchyně pak budou nejlepší volbou dřevěné, kovové nebo umělohmotné židle. Z takových materiálů je mnohem snazší odstranění jakýchkoliv znečištění, aniž byste se při tom vystavovali nebezpečí poškození židle.

Výběr pohodlných židlí do kuchyně a jídelny není snadný, protože je třeba určitě zohlednit celou řadu různých faktorů. Jedním z nich je samozřejmě vzhled stolu, který musí s židlemi dobře ladit. Východiskem zde mohou být hotové soupravy tohoto nábytku, které už jsou sladěné z hlediska stylu a barvy. Jaké řešení si zvolíte vy?