Duševní a fyzické zdraví podle zvěrokruhu. Inspirujte se radami astrologů a uzdravte své tělo i mysl

Nemoc nebo psychické potíže či snad deprese? Každý během svého života zažívá fáze, kdy mu není dobře a potřebuje pomoc po fyzické nebo duševní stránce. Jakou léčbu zvolit? Jednou z možností je zaměřit se na léčebná doporučení s ohledem na znamení zvěrokruhu, protože často dochází k bolestem těla vlivem duševního rozpoložení. Co by měli zrozenci jednotlivých znamení pro svou léčbu dělat? Inspirujte se radami astrologů, vždy je však nutné brát v potaz, že alternativní léčebné metody nemohou nahradit předepsané léky nebo rady od ošetřujícího lékaře, zásadní změnu léčby je vždy nutné konzultovat.

Beran

Zrozence ve znamení Berana trápí nejčastěji bolesti hlavy, zubů nebo různá kožní onemocnění. Po psychické stránce trpí kvůli sebevědomí a při potížích s vůdčí rolí. Bez návratu do rovnováhy se budou cítit Berani špatně. Je nutné najít harmonii uvnitř sebe, to je jediná cesta k uzdravení. Pomohou procházky, fyzický pohyb, masáže hlavy i více spánku.

Býk

Obavy z budoucnosti nebo strach z jakýchkoli životních změn? Býci mívají potíže s krční páteří, trpí na bolesti zad a šíje. Potíže lze vyřešit pomoci důsledného plánování a stanovení cílů, ke kterým se chtějí Býci vydat. Nesmí jít o radikální převrat. Pomohou rehabilitace i meditace k uvolnění mysli, od věci není ani zpívání, které umožní uvolnit energii i posílit krční oblast a průdušky. A pozor na stravování, Býci jsou vyhlášenými gurmány, ale leckdy sáhnou po nezdravých pochutinách, což má vliv na trávení.

Blíženci

Blíženci bývají roztěkaní a trpí různými strachy, někdy dokonce úzkostmi. Jak se s negativními myšlenkami jednoduše vyrovnat? Pomůže psaní deníku i konkrétní činnost, při které je nutné se zaměřit na provedení dané věci pro podporu koncentrace. Pomohou také meditace a procházky na čerstvém vzduchu.

Rak

Potíže s přecitlivělostí nebo emocemi Raci řeší často alkoholem nebo nezdravými pochutinami. Uklidnit nervy by však měli Raci spíše dechovými cvičeními, procházkami na čerstvém vzduchu nebo dobrovolnickou činností v domově pro seniory nebo v zoologické zahradě. Rakům také pomohou bylinky a bylinné čaje na zlepšení trávení a uklidnění mysli.

Lev

Duševní nerovnováha u Lvů se projevuje nejen snížením sebevědomí, ale také srdečními obtížemi nebo bolestmi páteře. Lvům pomůže o svých problémech mluvit se svými nejbližšími nebo mohou zkusit vyjádřit své emoce za pomoci umění. Temperamentním Lvům pomůže i zvýšení fyzické aktivity, především kardio cvičení, u ostatních pak jóga s cviky zaměřenými na kardiovaskulární systém.

Panna

Zrozenci tohoto znamení trpí na zažívací obtíže, výjimkou nejsou ani anorexie nebo jiné poruchy příjmu potravy. Přílišná zadumanost vede k psychickým problémům, Panny také trpí často obsedantním chováním. Jak z takového kola povinností ven? Především nesmí mít Panny pocit neustálé kontroly, ale pomůže jít k jádru problémů pomocí terapie nebo cvičení jógy. Pomůže zdravý jídelníček, občasný půst, a především dostatek spánku.

Váhy

Tak anebo jinak? Zrozenci Vah často trpí naprosto protichůdnými pocity a nerozhodností, z čehož jim doslova bolí hlava. Přetížení a stres schytá často i močový měchýř a dolní oblast zad. Váhy potřebují najít ventil a naučit se odreagovat za pomoci sportu nebo kultury. Při jiných činnostech pak snáze najdou kompromis s ostatními.

Štír

Silné znamení, které pociťuje emoce naplno a umí je dát bouřlivě najevo, může trpět na sníženou sexuální touhu. To je pro Štíry katastrofa a mohou se uzavřít do sebe. Pomůže najít sebe sama za pomoci procházek do přírody a najít cíl, ke kterému směřovat. Nepomáhají příliš časté změny, vhodná je meditace.

Střelec

Věčný neklid se projevuje u Střelců špatnými játry nebo citlivými klouby. Střelci potřebují zklidnění, které může nastat při cestách za poznáním nebo do hor, dobré je věnovat se novému koníčku, aby se narušila každodenní rutina, která způsobuje u Střelců nervozitu.

Kozoroh

Potřebují šplhat výš a výš, a proto mají zrozenci tohoto znamení tendenci být workoholiky. Často trpí na potíže s klouby, především koleny, ale také se zuby. Kozorohům pomáhá odpočinek a uvolnění při psaní deníčku. Vhodné jsou meditace, poslech hudby, čtení knih a bezpochyby pohyb, který ke svému životu Kozorozi potřebují.

Vodnář

Vodnáři mívají období velkých psychických obtíží, výjimkou nejsou úzkostné stavy, panické ataky nebo ztráta kontroly nad životem. Jak by se měli Vodnáři s psychickými obtížemi vyrovnat? Jednoznačně nepomáhá potlačovat své emoce, naopak je vhodné se z nich vypsat za pomoci deníku. Pomohou i další kreativní aktivity a rukodělné práce. Vodnáři mívají také citlivý žlučník, proto pozor na jídelníček. A zapomenout by neměli ani na pravidelný pohyb, který Vodnářům pomáhá urovnat si myšlenky i navrátit se zpátky do reálného života.

Ryby

Zrozenci tohoto znamení se často utápí ve svých myšlenkách, jsou „nikde“ a vlastně „všude“. Jsou náchylní k egocentrismu i náladovosti, mohou trpět psychickými obtížemi a úzkostmi. Rybám pomohou meditace i rukodělné tvoření a malování. Z pohybových aktivit je vhodné plavání a procházky nebo běh na čerstvém vzduchu. Při potížích s obranyschopností, což je další neduh, na který Ryby trpí, je vhodné upravit jídelníček, a vyloučit nezdravé pokrmy a alkohol.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Horoscope.com