Kvůli tragické smrti nemohl svou dceru provést uličkou k oltáři. Od zdánlivě cizí ženy poté obdržel nabídku, která ho rozplakala zármutkem i štěstím

V současnosti je na seznamu čekatelů na transplantaci v USA více než 100 tisíc lidí. Diana Donnarumma, 28letá žena z Buffala, byla na tomto seznamu také kvůli boji s dysautonomií, která negativně ovlivňuje nervový systém těla. Z tohoto důvodu potřebovala transplantaci střeva. Naštěstí se objevil vhodný dárce, který ji zachránil život.

Spojení s otcem dárce

Jejím dárcem se stala mladá žena, která zemřela po autonehodě. Diana se rozhodla kontaktovat jejího otce a po rozhovoru plakala ještě dva dny, protože zjistila mnohé o tom, kdo jí zachránil život. Mladá žena zemřela těsně před vlastní svatbou. Diana se proto rozhodla, že jejího otce pozve na svou svatbu, kterou právě plánovala a nepozve ho jako pouhého hosta.

Uctění památky Heather

Otec neměl šanci provést svou dceru Heather uličkou k oltáři, protože tragicky zemřela. Diana se proto rozhodla, že mu dá tuto šanci na vlastní svatbě a tím uctí památku Heather. Pro oba bylo velmi těžké, aby zadrželi slzy. Bez transplantace by se Diana nemusela své svatby dožít a bylo pro ni velmi emocionální, že se jí dočkala díky tomu, že zemřela jiná žena, která čekala na vlastní svatbu se snoubencem.

Smrt je vždy tragédie, ale někomu jinému může zachránit život

„Smrt je tragédie, ale transplantace je uprostřed této tragédie světlem. Transplantace mi dala život, o kterém jsem si nikdy nemyslela, že budu mít,“ řekla Diana pro Daily Mail. V USA umírá denně asi 17 lidí čekajících na transplantaci a každých 9 minut je přitom někdo přidán na čekací listinu.

Málo dárců orgánů

Příliš málo lidí daruje orgány a příliš málo orgánů, které byly darovány, se dostane k pacientům, kteří na ně čekají. Odborníci tvrdí, že mylné představy o požadavcích na způsobilost dárců a v některých státech těžkopádné registrační procesy brání téměř polovině těch, kteří podporují dárcovství. Bohužel skutečně málo lidí patří mezi dárce orgánů a mnoho lidí kvůli tomu ztratí šanci na přežití. Pokud nejste těžce nemocní, registrujte se jako dárce. Můžete někomu zachránit život.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com