Jak se pečlivě připravit na návštěvu gynekologa. Na holení a deodoranty zapomeňte

Pokud dbáte na své zdraví, měla byste alespoň dvakrát ročně navštívit gynekologa kvůli preventivní kontrole, testům a stěrům. Zvládáte-li ale vyšetření u gynekologa hůř než u zubaře, zde jsou tipy, jak se řádně připravit, abyste se cítila pohodlně vy i lékař.

Řešíte epilaci?

V průměru gynekolog stráví vyšetřením pacientky 7 – 11 minut a strniště kolem intimních míst je to poslední, co ho zajímá. Pro vás však žiletka nebo horký vosk na intimních místech mohou znamenat riziko infekce.

Nečekaná menstruace?

Většina žen raději návštěvu gynekologie zruší, než aby přišla na vyšetření v první den náhlého příchodu menstruace. To je škoda. Menstruace ve skutečnosti není žádným rušivým elementem a neovlivní výsledek stěru. Gynekologové mají zkušenosti s porody a viděli více než jen pár kapek menstruační krve. Mnohem důležitější je včasná diagnóza a léčba problému, než zrušení vyšetření kvůli troše krve.

Deodorant na intimní partie nepatří

Cítíte se trapně za přirozený odér svých genitálií? Není potřeba. Je to normální věc, za kterou není potřeba se nijak stydět. I když se snažíte zápach skrýt pomocí deodorantů nebo parfémů, pamatujte, že tyto přípravky dolů nepatří. Jejich použití může vést k infekci a také narušení rovnováhy přirozené mikroflóry.

Co dělat před návštěvou gynekologa?

Co je skutečně užitečné před návštěvou gynekologa udělat, je důkladně se umýt. Nepoužívejte žádné mýdlo, pouze čistou vodu. Vagina má schopnost samočištění, jakékoli sprchové gely by mohly způsobit nepříjemnosti. Stejně tak si dojděte na toaletu bezprostředně před vstupem do ordinace, abyste vyprázdnila svůj močových měchýř. Nepijte alkohol a vzdejte se alespoň tři dny před vyšetřením pohlavního styku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Goodhouse.ru