Červenání v obličeji po požití alkoholu. Proč se to děje a jaké to má následky

Některým lidem se může stávat, že ihned po požití alkoholu zčervenají. Většina z nich tomu nevěnuje zvláštní pozornost, myslí si, že jejich tělo tak prostě reaguje na alkohol a vesele pokračují v popíjení dál. Pokud patříte do skupiny těchto lidí a rádi byste věděli, co zarudlé tváře znamenají, máme pro vás jednoduché vysvětlení – nesnášenlivost alkoholu.

Co nesnášenlivost alkoholu znamená?

Věda vysvětluje, že u lidí s vrozenou intolerancí na alkohol, tělo okamžitě nepromění alkohol na acetát, ale na acetaldehyd. Jinak řečeno, organismus zpracovává alkohol pomaleji. Proto tělo potřebuje určité množství času, aby přeměnilo tuto organickou sloučeninu (acetaldehyd) na acetát. Proto také lidé s nesnášenlivostí alkoholu pociťují silnou kocovinu v podobě horečky, návalů, bolesti hlavy, nevolnosti a zrychleného srdečního rytmu. To ale není ten největší problém.

Existuje riziko vniku nádorů?

Acetaldehyd je velmi toxický karcinogen, látka, která způsobuje vznik maligních nádorů. To znamená, že lidé s nesnášenlivostí alkoholu mohou častěji trpět onkologickými onemocněními jícnu, jater nebo žaludku, což nás nutí přemýšlet o odmítání alkoholu obecně.

Obrázky: Pixabay