Český výrobce Crussis ovládá český trh s elektrokoly

České ručičky umí a společnost Crussis je toho perfektním příkladem. Začala od nuly a během pár let se dokázala dostat do povědomí velmi širokého kruhu lidí. Její úspěchy jsou každým rokem větší, v současnosti dominuje na našem trhu a začíná bodovat i v zahraničí.

Představení a historie Crussis

Elektrokola, jak je známe dnes, jsou produktem posledních zhruba deseti let. První pokusy výroby kol s pohonem se datují dokonce až ke konci 19. století, ovšem dnešní elektrokolo potřebovalo vynález a vyšperkování lithium iontové baterie, tzv. Li-on baterie, což je druh baterie, která se dá opakovaně nabíjet a která se dnes běžně používá ve spoustě druhů elektroniky, včetně elektrokol. Crussis byl jednou z mála firem, které již v roce 2012 začaly pracovat na prvních modelech dnešních elektrokol a které se začalo velmi rychle dařit. Vysoká poptávka po nových modelech přiměla Crussis přesunout výrobu elektrokol na naši půdu, aby bylo možné dodávat elektrokola rychleji, což umožnilo pečlivou kontrolu výrobků a lepší vývoj technických řešení. V současné době Crussis představuje nové modely elektrokol již v září a s výrobou začíná ještě ten samý podzim.

S jakými elektrokoly se můžete u Crussis setkat?

Elektrokolo Crussis, resp. kolekce elektrokol Crussis vyniká nápadnými a pestrými barvami, které zaujmou na první pohled. V nabídce této české značky nechybí horská, městská, krosová ani trekingová elektrokola. Pokud se neorientujete v typech elektrokol, není třeba hledat složitosti. Horská elektrokola jsou skvělou volbou na adrenalinem napumpované trasy v lesích či na horách, zvládnou bez problému také rovný povrch silnice či cyklostezky, ale byl by hřích nevyužít plný potenciál, který nabízí. Letošní modely horských elektrokol E-Atland a E-Largo, stejně jako dámské modely E-Guera a E-Fionna jsou poháněny motory Bafang s kroutícím momentem 80 a 95 Nm a baterií s kapacitou od 14,5 do 25 Ah. Dojezdová vzdálenost, tedy vzdálenost, kterou elektrokolo ujede na jedno nabití baterie, se u těchto modelů pohybuje od 150 do 200 km v závislosti na kapacitě baterie. Městská elektrokola jsou, jak jejich název napovídá, vhodným dopravním prostředkem do města, které dnes snadno a efektivně nahradí automobil i městskou hromadnou dopravu a spolehlivě vás dostane z místa A do místa B. Jsou lehká, dobře ovladatelná a spolehlivá. V roce 2022 Crussis nabízí modely E-Country a E-City, které zapadnou do ruchu každého města. I v tomto případě Crussis vsadil na motory Bafang a díky kapacitě baterií od 14,5 do 17,5 Ah vás dovezou až 150 km daleko. Pro nadšence lehčího terénu stejně jako projížděk po městských cyklostezkách má Crussis krosová, kterým letošní sezónu dominují modely E-Cross a E-Cross Lady a v trekingovém provedení, které je jen nepatrně méně do těžkého terénu, E-Gordo a E-Savela. Také tyto modely pohání Bafang motor a rozmezí baterií od 14,5 do 20 Ah zajistí dojezd až 170 km.

Když chcete něco extra

Crussis také nabízí modely ONE, které zaujmou milovníky tmavých barev a nenápadnějšího designu. Také menší dámy potěší možnost zakoupit tuto sezónu menší velikosti rámu, konkrétněji horská elektrokola E-Guera a krosová elektrokola E-Cross Lady. A pokud byste měli zálusk na celoodpružené elektrokolo, i tady Crussis nezklame. V jeho nabídce najdete model E-Full s Bosch motorem a kroutícím momentem 85 Nm, který vás podpoří v opravdu těžkém terénu a nabídne nedostižný komfort na běžné komunikaci.