Cévní mozková příhoda – jak ve skutečnosti můžete zabránit jejímu příchodu i přes genetické predispozice

I když se může zdát, že v důsledku našich genetických predispozic či nešťastných okolností nemáme své zdraví pevně v rukou, existuje několik způsobů, jak se o něj pečlivě postarat. Patří mezi ně malé změny v našich návycích a denním režimu, které mohou pozitivně ovlivnit náš zdravotní stav. Pokud tedy patříte mezi ty, kdo jsou náchylní k výskytu mozkové mrtvice v rámci genetiky nebo věku, zde je několik jednoduchých opatření, které pro sebe můžete udělat, abyste zabránili příchodu cévní mozkové příhody.

Snižte svůj krevní tlak

Jednou z nejlepších prevencí, jak se vyhnout příchodu mrtvice, je snížení krevního tlaku. Pravidelně se měřte a sledujte, jak na tom jste. Abyste krevní tlak úspěšně snížili, omezte množství soli ve vaší stravě, vyhněte se potravinám zvyšující hladinu cholesterolu a konzumujte spoustu ovoce a zeleniny.

Zhubněte

Obezita, stejně jako komplikace s ní spojené (cukrovka, vysoký krevní tlak), zvyšuje riziko mozkové mrtvice. Domluvte si konzultaci se svým lékařem a vytvořte společně hubnoucí plán přímo vám na míru.

Cvičte

Ruku v ruce s hubnutím jde i cvičení. Má mnoho výhod pro naše zdraví, včetně snížení krevního tlaku. Za cvičení můžete považovat jakýkoliv pohyb od procházky po okolí až k intenzivnímu tréninku. Když cvičíte, hlídejte si úroveň, při které budete těžce dýchat, ale stále budete schopni mluvit.

Pijte s mírou

Tím máme na mysli alkohol. Jeden drink denně může snížit riziko mrtvice, ovšem dvě sklenky denně už značně napomáhají jejímu příchodu.

Hlídejte si hladinu cukru v krvi

Pokud již trpíte onemocněním, jako je vysoká hladina cukru v krvi, jste vystaveni riziku mozkové mrtvice. Tento zdravotní stav v průběhu času poškozuje cévy, což má za následek větší pravděpodobnost tvorby krevních sraženin uvnitř cév.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com