Chcete pracovat na volné noze? Bez těchto 3 věcí se neobejdete

Plánujete nekonečný home office a chcete konečně zatočit s nudou a namísto konvenční práce zaměstnance zamíchat s kartami v podnikání?

Volnonožec z vás může být raz dva – když si uvědomíte, v čem jste nejlepší – a zda vás trh potřebuje. Ještě předtím pro vás ale máme článek se 4 věcmi, bez kterých se neobejdete!

Zdravé sebevědomí a důkladná příprava

Kdo by si nepřál mít práci snů – a odchod na volnou nohu tak může působit. V tomto článku si nebudeme vysvětlovat, jaká úskalí skrývá podnikání, ale zaměříme se na nejdůležitější body, než se odhodláte skočit do neznáma. Kromě sebevědomí a odhodlání, které vám pomohou překonat prvotní strachyze změny, nezapomínejte na pořádnou přípravu. Ta by měla zahrnovat propočty financí, podnikatelský plán, ale třeba i poradu s koučem nebo zkušenějším kolegou. Udělejte si průzkum a začněte malými krůčky, které vás mohou vést ke splnění snu – a dodají vám jistotu.

Jaké otázky si položit? Můžu si změnu dovolit? Vím, kolik mě podnikání bude stát? Mám rezervu na překonání nenadálých situací? Nebojím se být vidět? A jestli odpovědi znáte a jste s nimi spokojeni, tak směle do toho!

Kvalitní zázemí? Základ

Zapomeňte rychle na představu plnění podnikatelských povinností na koleni na gauči. Chcete-li patřit mezi úspěšné, připravte si kvalitní zázemí a obklopte se atmosférou, která ve vás podobné dojmy vyvolá. Odložte pyžamo či tepláky, i když je snadné jim v domácí prostředí podlehnout. Využívejte i sdílené kanceláře a networkingy, abyste si vyčistili hlavu, změnili prostředí a potkávali další podnikatele. Kromě moderní tiskárny (ano, dnes zvládnete i tisk z mobilu, včetně tisku fotek) a počítače mějte při ruce dostatek papírů, barvy do tiskárny, power banku, kvalitní osvětlení.

Náš tip: Propojte si kalendáře a plánujte chytře! Budete totiž manažerem svého drahocenného času – a to je přece skvělé!

Chcete uspět? Buďte vytrvalí a konzistentní

Třeba budete mít štěstí a uspějete skokově, ale když se tak v prvních měsících či letech nestane? Měli byste mít nejen své silné proč – tedy vizi, vědomí toho, že víte, co děláte a pro koho to děláte, ale i plán vytrvat. Pravidlo úspěchu je totiž právě vytrvalost – může to trvat i roky, ale to neznamená, že vám podnikání nemůže slušně vydělávat třeba hned. Proto do svého plánu jděte, pokud znáte svůj motor – a jestli se teď usmíváte, protože dobře víte, o čem mluvíme… pak není na co čekat. Váš čas je teď!

Zdroj fotky: Pixabay.com