Chcete se zbavit zapraných skvrn? Zkuste to takhle

Zkušenost se zapraným prádlem má snad každý z nás. Stačí, že jste zaprali flek, který jste si mysleli, že si s ním prášek pořadí a nestalo se tak. Stejná situace přitom může nastat i tehdy, pokud jste omylem k bílému prádlu přidali barevné tričko. Pokud se vám stal podobný problém, poradíme vám, jak si s ním poradíte raz dva.

Zkušenost se zapraným prádlem má snad každý z nás. Stačí, že jste zaprali flek, který jste si mysleli, že si s ním prášek pořadí a nestalo se tak. Stejná situace přitom může nastat i tehdy, pokud jste omylem k bílému prádlu přidali barevné tričko. Pokud se vám stal podobný problém, poradíme vám, jak si s ním poradíte raz dva.

U všech skvrn platí jedno a totéž pravidlo, snažte se jich zbavit co nejdříve, a tedy ideálně hned po tom, co k nehodě došlo. Co však dělat v případě, že jste tak učinili a přesto jste vytáhli svůj oblíbený kousek z pračky špinavý? Ne, nebojte se, nemusíte toto oblečení hned vyhazovat. Nabízíme vám několik ověřených triků, jak se těchto nevábných skvrn zbavíte raz dva.

Kvalitní prací prášek

Pokud jste již někdy něco vyprali kvalitním pracím práškem z Rakouska nebo Německa, jistě vám nemusíme říkat, že není prášek jako prášek. Pokud i Vy doma bojujete se skvrnou, která ani po vyprání v pračce nezmizela, pořádně ji zasypte kvalitním pracím práškem a nechte takto klidně i dva dny, přičemž se pokuste o to, aby byl prací prášek neustále mokrý. Později oblečení jen jednoduše vyperte v pračce.

Náš tip: Toužíte po kvalitním pracím prášku, ale nechce se vám kvůli nákupům cestovat? Tak věřte, že už nikam nemusíte. Je tady německá drogerie myAustria.cz a nakoupíte si zde vše potřebné, co potřebujete. Když jednou vyzkoušíte prací prášky z Německa, už nebudete chtít nic jiného..

Žlučové mýdlo

Žlučové mýdlo je jedna z maličkostí, která by ve vaší domácnosti rozhodně neměla chybět. Právě tento nenápadný pomocník vám pomůže velmi jednoduše odstranit většinu nečistot, přičemž mu nedělají problémy ani ty zaprané. Zde je však třeba mít na vědomí, že při praní se skvrna dostala hluboko do textilie, čištění proto může být o něco složitější.

Jako výborný pomocník vám poslouží jemný kartáček. Postup bude při tom jednoduchý. Žlučové mýdlo nanesete na znečištěné místo a jemně překartáčujte. Následně místo properte a nechte vyschnout. Pokud skvrna zmizela, oblečení dále jen vyperte v pračce. Pokud skvrna nezmizela, postup zopakujte.

Tableta do myčky

Pokud máte doma myčku, určitě se u vás najdou i tablety do myčky. A to je přesně jeden z dalších způsobů, jak se jednoduše a rychle zbavit zaprané skvrny. Právě tablety totiž obsahují obrovské množství odmašťovacích látek, které mají myčce pomoci poprat se i se zaschlými zbytky jídla. A jaký bude postup? Ten je poměrně jednoduchý. Tabletu jen jednoduše vložíte do bubnu pračky, kde špinavé oblečení následně vyperete.

Technický benzín

Klidně se vám mohlo stát, že jste zaprali olejovou skvrnu, že ano? Pokud máte stejný problém, výborně vám poslouží právě technický benzín. Znečištěnou věc přitom properte technickým benzínem, dokud prostě nezmizí.

Ukázali jsme vám několik rad a tipů, jak postupovat v případě, že bojujete se zapranou skvrnou. Co ale dělat v případě, že jste prádlo omylem zabarvily v pračce? Nebojte se, i v tomto případě existuje několik způsobů, jak vrátíte svým oblíbeným kouskům ztracenou barvu

Prášek do pečiva

Pokud se vám stalo něco podobného, ​​výborně vám poslouží věc, kterou najde ve své kuchyni snad každá hospodyňka. Řeč je o prášku do pečiva. Postup je přitom více než jednoduchý. Celý sáček prášku jednoduše vysypte do bubnu pračky a obarvené prádlo vyperte. Přidat můžete samozřejmě i oblíbenou aviváž.

Jedlá soda

Stejnou službu vám udělá i jedlá soda. Tu podobně jako kypřící prášek nasypete do bubnu pračky a prádlo jednoduše vyperete.