Muž pořídil starý klavír z roku 1907. Místo smetiště z něj vytvořil zcela nový kousek jiného účelu a navrátil mu ztracenou krásu

Vždy je škoda, když se něco krásného, ​​co bylo vytvořeno s láskou, péčí a dovedností, po letech zanedbávání poškodí a zůstanou pouze střípky toho, jak byl předmět před lety nádherný. Nezáleží, zdali se jedná o budovu, oblečení, kus nábytku nebo starou hračku. Zpravidla se lidé takových předmětů zbavují, ale někteří v nich vidí potenciál, jak mu navrátit ztracenou krásu nebo z něj vytvořit zcela nový kousek. Jako v případě tohoto klavíru.

Skončil by na smetišti

Veterán Jonathan Miranda Sickmeyer našel staré pianino z roku 1907. Majitel se jej rozhodl darovat a hledal zájemce na internetu. Bylo ve velmi špatném stavu, pokud by jej nikdo nechtěl, skončilo by na smetišti. Jakmile ho Jonathan uviděl, musel jej mít. Když se tak stalo, nastala otázka, co teď s ním? „Vrátit jej do původního stavu by stálo víc, než jakou hodnotu ve skutečnosti piano mělo. Takže jsem se rozhodl dát klavíru zcela nový účel,“ vzpomíná Jonathan.

Na klavír se už nikdy hrát nebude

Udělat z něj znovu hratelné piano nebylo možné, proto se Jonathan rozhodl vytvořit z něj psací stůl. Tímto způsobem bylo možné ocenit řemeslné zpracování a krásu klavíru při zachování praktické funkce.

Klavír získal nový účel

Nejen, že byl klavír krásný a mistrně zpracovaný, ale byl také plný historie, protože byl zbudován asi před 110 lety. „Najít takovou starožitnost, která zažila léta první světové války, Velké hospodářské krize, druhé světové války a další, bylo prostě úžasné,“ řekl Jonathan. Bohužel na klavír by se už nikdy nedalo hrát.

Klávesy byly zbaveny slonoviny a obnova nástroje by stála hodně peněz – ve skutečnosti víc než cena samotného piana. Jonathan se inspiroval na sociálních sítích a našel fotografii psacího stolu vytvořeného ze starého klavíru. Muž hned věděl, že to přesně to, co potřebuje. Pustil se do práce a výsledek je naprosto úžasný. Přesvědčte se sami v galerii obrázků.

Úvodní obrázek: S vědomím Jonathan Miranda Sickmeyer, Zdroj: Littlethings.com