Chlapci nalezli na dvorku zahrabané auto. Po bližším ohledání zjistili, že se jedná o extrémně vzácné vozidlo z roku 1974

Většina z nás prožila dětství hraním si venku na pískovištích. Předstírali jsme, že jsme hledači zlata a prosévali písek v naději, že nalezneme poklad. Tito dva chlapci však nic předstírat nemuseli. Když si hráli na dvorku, narazili na něco velkého, skutečný poklad. Bylo to kovové a na první pohled cenné. Chlapci objevili Ferrari Dino 246 GTS z roku 1974.

Příběh se odehrál v roce 1978

Chlapci skutečně objevili Ferrari Dino 246 GTS z roku 1974 pohřbené jen pár metrů pod hlínou na jejich dvoře. Rodina se do domu právě nastěhovala a po zjištění nálezu okamžitě zavolala úřadům. Ty přišly a oblast uzavřely kvůli vyšetřování. Dorazil tým vyšetřovatelů a vzácný vůz opatrně odkryl.

Po exhumaci italského sportovního vozu bylo zřejmé, že se někdo plánoval vrátit, aby vozidlo v určitém okamžiku vyzvedl. Bylo velmi hrubě mumifikováno ručníky ve větracích otvorech a páskou na mnoha spojích, ale okna nebyla zcela zavřená, což způsobilo velké poškození interiéru.

Začal se hledat majitel

Díky SPZ se podařilo dohledat posledního majitele. Po vyšetřování se ukázalo, že muž, který Ferrari vlastnil, si ve skutečnosti najal zloděje, aby jeho auto utopili v oceánu a on tak na něj mohl uplatnit pojištění. Jenže vůz se lupičům natolik líbil, že se rozhodli jej zakopat a později vyzvednout.

Pohřbené Ferrari bylo vydraženo poté, co bylo vystaveno i se svým neuvěřitelným příběhem, který se začal rychle šířit po celé zemi. Koupil ho mladý mechanik, který vlastnil automobilový obchod v Kalifornii. Běžná cena se odhadovala na 5 000 až 9 000 dolarů. Pohřbené Ferrari zrestauroval a často s vozem jezdí po autosalonech.

Úvodní obrázek: LaTimes, Zdroj: Jalopnik.com