Chlapec byl převezen do nemocnice s nefunkční levou plící. Když pak lékaři udělali rentgen, aby zjistili příčinu, nevěřili svým očím! Na tohle by si měl dávat pozor každý rodič!

Sledování filmů a pojídání chipsů nebo popcornu je příjemným způsobem, jak strávit volný večer s rodinou. Ovšem tento případ se ukázal jako noční můra. Nicole a Jade si užívali zábavný večer u sledování rodinného filmu Táta v sukni, když si všimli, že jejich nejmladší syn Nash se začal podivně šklebit. Jade okamžitě provedl Heimlichův manévr, aby se malý Nash mohl nadechnout.

Všichni byli přesvědčeni, že se začal dusit kvůli tomu, že mu v krku uvízl kus popcornu. “Viděli jsme, že dýchá, ale neviděli jsme nic, co by mu vyskočilo z krku, takže jsme předpokládali, že kousek popcornu nakonec spolkl,” vypráví Nicole. O několik hodin později se ale u Nashe projevily potíže s dýcháním, což rodiče brali za následek toho, že jejich dvě dcery byly v poslední době nemocné a mohly Nashe nakazit.

Ovšem situace se začala zhoršovat. Vzali malého Nashe k pediatrovi, který jim okamžitě doporučil převoz do nemocnice. Po tomto incidentu zveřejnila Nicole na svém facebookovém profilu příspěvek, který měl varovat všechny ostatní rodiče: “U Nashe se začala projevovat horečka, proto jsme mu dali léky a uložili jej do postele. Zažili jsme s ním velmi dlouhou noc, protože jsme viděli, že má problémy s dýcháním a celkově se necítil dobře. Následně jsme museli zavolat pediatrovi, který ihned doporučil návštěvu nemocnice, kde Nash podstoupil bronchoskopii.

Nejhorší chvíle života

Celou dobu, kdy byl můj malý synek na operaci, jsem chodila po chodbě a plakala. Když se dusil popcornem, nasál jej do svých plic a tělo jej považovalo za cizí předmět, takže kolem něj vytvořilo kapsy. Vše vedlo k tomu, že se u Nashe v levé plíci vyvinula pneumonie.” Podle Nicole bylo u Nashe v plicích nalezeno 6 kousků popcornu a kvůli silnému zánětu musel být proces bronchoskopie opakován o další dva dny později, aby se lékaři ujistili, že je vše nežádoucí odstraněno.

Následně byla také upozorněna na to, že popcorn by neměli konzumovat děti mladší pěti let. 

Nicolin příspěvek, který měl upozornit ostatní rodiče na rizika podávání popcornu takto malým dětem, získal 140 000 sdílení. 

Varujte i vy ostatní rodiče prostřednictvím sdílení tohoto článku.

Zdroj: faithpanda.com