Chlapec při rybaření vylovil starou dámskou tašku. Jeho obsah následně pomohl vyřešit tajemnou záhadu z minulosti

Rybaření je velkým koníčkem pro mnoho lidí po celém světě. A pro někoho také hlavní obživou. 11letý Brodie Brooks z Jižní Karolíny tuto činnost naprosto miluje a rybaří, kdykoli jen může. Poté, co dostal k narozeninám novou udici, se v dobré náladě vydal k jezeru Hartwell, aby ji pořádně vyzkoušel. A učinil neuvěřitelný a velmi netradiční objev, který se člověku podaří maximálně jednou za život. Co se stalo?

Jeho úlovek nebyl ryba

Rybaření obvykle vyžaduje hodně trpělivosti a ticha. Brodie to velmi dobře věděl. On a jeho strýc Ben Myers se usadili v rybářských křeslech, jakmile dorazili k jezeru a nahodili udice do vody. Těšili se na klidný den u vody a chytání  ryb, které si poté doma připraví. Ben ukázal chlapci, jak správně připravit prut, ale z úlovku neměl žádná velká očekávání. Proto byl velmi překvapen, když chlapec začal volat, že něco chytil. Brzy se ovšem ukázalo, že se nejedná o rybu.

Takový úlovek nikdo nečekal

Ben si velmi rychle uvědomil, že Brodie nemá na prutu žádnou rybu. Z tajemného pokladu, který vylovil, nebyl v první chvíli vůbec nadšený. Vzhledem k tomu, že se jednalo o jeho první den v roli rybáře, vůbec netušil, že by mohl ulovit něco jiného než rybu. V jezeře Hartwell to bylo navíc velmi netradiční.

Očekávání nebyla velká

Oba rybáři se chvíli obávali, že se prut zlomí, protože náklad táhli opravdu těžký. Nakonec ho ovšem dokázali vytáhnout do lodi, aniž by prut zlomili. A najednou zjistili, že se nejedná o rybu, ale o velkou tašku. Stejně jako kdokoli jiný, i oni se rozhodli, že její obsah pořádně prozkoumají. Očekávání nebyla sice příliš velká, ale jedno zjistili během chvilky. Jakmile ji otevřeli, byla naprosto jasné, že se jedná o dámskou tašku.

Co všechno našli?

Museli důkladně prozkoumat obsah tašky. Poté, co všechno vyndali a vysušili, bylo dokonale jasné, že je v kabelce mnoho různých a zcela náhodných věcí, které ženy v kabelkách běžně nosí. Našli tam staré rtěnky, nákupní karty i hřeben. Největší stopou pro ně ovšem byly fotografie, které byly kupodivu jen mírně poškozeny. Ben si při zkoumání fotografií uvědomil, že jednu osobu z nich možná poznává. To byla přesně stopa, kterou potřebovali.

Stará známá

Ben si myslel, že poznává někoho na fotkách. Byly ovšem velmi vybledlé, takže se klidně mohl mýlit. Brodie a Ben nakonec našli novou stopu, a to diplom ze školy. Zde jasně spatřili jméno April Bolt. Jméno, které Ben velmi dobře znal, ale přitom se s touto ženou již celé roky neviděl.

Příběh se šťastným koncem

April Bolt byla přítelkyní jejich rodiny, ale kontakty mezi nimi se již před mnoha lety zpřetrhaly. Naštěstí se Benovi a Brodiemu podařilo ženu rychle vystopovat a kontaktovat. Ben se rozhodl zavolat April a zeptat se, jestli před lety neztratila poblíž jezera svou kabelku. Taková otázka mohla působit podivně a hloupě, ale April mu ihned řekla, že je to pravda a kabelka je skutečně její. Po 25 letech se taška znovu dostala ke své majitelce, která ji kdysi zapomněla na lodi.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mydailymagazine.com