Použijte sílu přírody na očistu organismu. Pět bylin, které stimulují játra a odstraňují z těla toxiny

Játra jsou pro naše zdraví velmi důležitá a mohou být poškozena či negativně ovlivněna špatnou stravou a nezdravým životním stylem. Pokud se o své tělo nestaráte správně, vaše vnitřnosti trpí a dříve nebo později vám to vrátí. Jaké byliny můžete použít k detoxikaci jater?

Lopuch

Lopuch je hořká bylina, kterou můžete přidat do jídla nebo z ní připravit čaj. Má úžasné vlastnosti. Čistí krev a čistí játra. Tato bylina má silné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, které lze také použít v případě kožních onemocnění. K detoxikaci jater ji můžete efektivně využít, ale musíte počítat s její nepříjemně hořkou chutí. Tu můžete ovšem zmírnit přidáním malého množství medu.

Bodlák

Bodlák benedikt je také bylinka hořké chuti, která se již po mnoho let používá v ajurvédské medicíně. Říká se jí také požehnaný bodlák. Toto jméno pochází z přesvědčení, že dokáže léčit prakticky jakékoli onemocnění. Čaj z tohoto bodláku můžete využít jako přírodní lék na zažívací potíže, kašel, nachlazení nebo alergie. Stimuluje také žaludeční kyseliny a podporuje trávení, takže pomáhá odstranit toxiny z jater a skvěle funguje na pálení žáhy.

Jetel červený

Jetel červený není jen krásná ozdoba zahrad a luk, ale také má úžasné léčivé vlastnosti. Jedná se o divokou bylinu, která může pročistit krev a stimulovat pocení k vypuzení toxinů z kůže. Připravit si z něj můžete zdravý čaj s mírně nasládlou chutí, který pomáhá snižovat záněty v játrech a zbavuje tělo odpadu, který do něj nepatří. Vyzkoušejte ho a budete se hned cítit mnohem lépe.

Ovčí šťovík

Ovčí šťovík je hořká bylina, která se často objevuje v esenciálních čajích, které se používají proti rakovině. Obsahuje mnoho živin, čistí krev a funguje jako prevence proti infekcím.

Řeřicha

Řeřicha je známým zdrojem vitamínu A, C, K, železa a vápníku. Obsahuje ovšem také fytochemikálie, které pomáhají k detoxikaci jater. Funguje také jako přírodní diuretikum, které odstraňuje odpad z těla. A zároveň poskytne tělu mnoho vitamínů a živin, které potřebuje ke správnému fungování.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Davidwolfe.com