Rostliny, které obsahují kanabinoidy. Tyto látky se nevyskytují pouze v marihuaně

Marihuana či konopí má mnoho ohlasů, pokud jde o léčivé a užitečné rostliny. Dokáže ulevit od bolesti a využívá se také jako stavební materiál. Existuje ovšem řada dalších rostlin, které obsahují kanabinoidy, které jsou hlavní léčivou složkou marihuany. Tyto rostliny přitom nemají psychoaktivní vlastnosti a neobsahují THC. Jsou proto mnohem zdravější a na rozdíl od marihuany je můžete sehnat v jakémkoli množství a bez lékařského receptu. Dnes se podíváme na několik z nich.

Třapatkovka (Echinacea)

Tuto rostlinu zaručeně znáte. Minimálně z obalu na sirup proti kašli, protože se v lékařství hojně využívá pro své neuvěřitelné vlastnosti.  Zvládá bojovat s příznaky nachlazení, ale také snížit úzkosti, artritidu i únavu. Rostlina spolupracuje v těle s receptorem CB2, který reguluje imunitní systém, bolest a zánětlivé reakce.

Játrovka

Játrovka (Radula Marginata) je rostlina velmi podivného vzhledu. Pochází z Nového Zélandu a obsahuje kyselinu perrottetinenovou, která je podobná THC. Stejně jako THC také pracuje s receptorem CB1. U jaterníku se ovšem nenachází žádné psychoaktivní účinky, takže se nemusíte obávat, že bude po mnoho hodin úplně mimo. Rostlina se tradičně používá k léčbě bronchitidy, žlučníku, jater a močového měchýře.

Sedmikráska

Sedmikráska (Acmella Oleracea) není jen krásnou rostlinkou na našich zahradách. Tato úžasná rostlina je také známá jako rostlina bolesti zubů, což dá každému jasnou představu o tom, na co ji můžete využít. Z původní rostliny amazonky lze udělat účinný lék proti bolesti, a to nejen zubů. Nebudete díky tomu potřebovat žádné syntetické léky, ani marihuanu.

Čokoláda

Ano, čokoláda (Theobroma Cacao) je úžasným lékem, který si dokonce vychutnáte. Čokoláda obsahuje řadu sloučenin, které interagují s endokanabinoidním systémem způsobem, který zvyšuje účinky marihuany. Z tohoto důvodu si ji často vychutnávají kuřáci marihuany předtím, než si zapálí. Při absenci konopí funguje jaké přírodní látka, díky které se budete cítit šťastní a uvolnění.

Černý pepř

Černý pepř nemusíte používat jen při vaření. Výzkumy zjistily, že černý pepř působí jako kanabinoid a má skvělé protizánětlivé vlastnosti, díky nimž je vhodný k léčbě artritidy a osteoporózy. Jak vidíte, efektivně můžete využít i další přírodní produkty, které vám snadno nahradí marihuanu bez nepříjemného pocitu, že užíváte drogy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Herb.co