Kvůli jediné chybě málem přišel kojenec o život. Každý rodič by si měl přečíst slova otce jako varování

Kojenci a malé děti mají tendenci být hodně nemocní. Rodiče z tohoto důvodu musí být velmi opatrní a neignorovat žádné příznaky, které se u dítěte objeví. RSV je zkratka pro respirační syncyciální virus, který infikuje dýchací cesty dětí před druhým rokem života.

Vážné zdravotní problémy

U většiny dětí tento virus způsobuje nachlazení. U jiných může infekce RSV způsobit zdravotní problémy, jako je bronchiolitida nebo zápal plic. Virus se šíří dotykem infikovaných lidí nebo povrchů. Ve většině případů se projevuje běžnými příznaky nachlazení, jako je kašel nebo rýma. Bohužel  toto onemocnění může být velmi vážné a žádný rodič by ho neměl podceňovat.

RSV

Nebezpečí RSV je reálné pro každé dítě

Poté, co nebohý otec z Memphisu téměř přišel o svou malou holčičku, se rozhodl podělit o svůj traumatizující zážitek a varovat ostatní rodiče před touto nemocí.

Zlý sen každého rodiče

Tato situace je pro každého rodiče děsivá. Tento otec sledoval, jak jeho holčička trpí RSV, zápalem plic, bronchiolitidou a částečně zborcenou pravou plící. Dítě nakonec skončilo na ventilátoru, protože nebylo schopné dýchat samo. Dnes varuje ostatní: “RSV není vtip, ještě před týdnem jsem o tom moc nevěděl, když mi to skoro vzalo mou dceru. Před manipulací s malými si prosím umyjte ruce. A nezapomeňte je zabalit, když vyrazíte ven do chladu.“

Naštěstí malá dívenka přežila

Tato malá bojovnice to nakonec zvládla. Otec zveřejnil fotografii své malé holčičky a k ní napsal: „Není třeba říkat, že to byl pro moji malou těžký týden. Nyní však mohu s potěšením říci, že se jí daří mnohem lépe. Minulý týden porazila tolik věcí, a proto jsem ještě pyšnější na to, že je to moje dcera.“

Nejčastější příznaky RSV

Jakmile si všimnete obtížného dýchání, vysoké horečky, silného výtoku z nosu, kašle s hlenem, neobvyklé podrážděnosti nebo aktivity, odmítnutí kojení nebo jídla a známky dehydratace, okamžitě navštivte dětského lékaře. Prevence je přitom velmi jednoduchá. Často si myjte ruce, dezinfikujte povrchy v domácnosti a nenechte nikoho, aby se dítěte dotýkal, dokud si neumyje ruce. Máte-li příznaky nachlazení, nedávejte mu pusinky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Yahoo.com