Chlapec se po 30 letech setkal se svými rodiči. Stal se obětí ohavného zločinu

Po letech neúnavného a zoufalého hledání se muž unesený jako dítě konečně setkal se svými pravými rodiči. S přítomností policie a médií se dlouho ztracený syn po dlouhých třech desetiletích vrhl do náruče své matky a otce. Chlapec se stal obětí nechvalně známých případů obchodování s dětmi.

Pátrání trvalo 30 let

Mao Yin, syn přezdívaný Jia Jia, tehdy teprve dva roky starý, byl unesen 17. října 1988 v Xi’anu, hlavním městě severozápadní provincie Šen-si. Jeho matka Li Jingzhi, která byla v den jeho zmizení na služební cestě, se po několika dnech vrátila domů, aby se dozvěděla zdrcující zprávu. Na místě omdlela. Od té chvíle začalo pátrání po malém dítěti, které mělo trvat dlouhých 30 let.

Policie vytvořila vyšetřovací tým

Rodina prohledávala okolí v sousedství poblíž hotelu, kde se malý Jia Jia ztratil, chodila od dveří ke dveřím, ale po chlapci nikde žádné stopy. Poté se začalo pátrat ve městech provincie Šen-si, vylepovaly se plakáty, ale všechny snahy skončily marně. Mezitím policie vytvořila vyšetřovací tým a strategicky postupovala od města k městu, včetně okolních provincií. Bezvýsledně.

Matka se nechtěla vzdát

Matka se ale rozhodně nevzdávala. Počínaje polovinou devadesátých let procestovala více než 20 provincií po celé zemi a rozdala více než 100 000 letáků. Nikdy ji nenapadlo s hledáním skončit. Díky svému neúnavnému úsilí se objevila v mnoha televizních pořadech v Číně, šířila informace na internetu, našla způsoby, jak požádat o pomoc, rozšířit své hledání a zároveň zvýšit povědomí o únosech malých dětí ve společnosti.

Stala se dobrovolnicí a pomáhá ostatním

V roce 2007 po 19 letech hledání se stala dobrovolnicí v čínské organizaci, jež pomáhá rodinám vystopovat jejich unesené děti. Pomohla již 29 rodinám, aby se opět setkaly se svými pohřešovanými dětmi, zatímco zoufale hledala své vlastní. V roce 2009 zahájili Číňané celonárodní kampaň na potlačení obchodování se ženami a dětmi. Mezi těmito snahami byl vytvořen i speciální tým pro hledání dlouho ztraceného Jia Jia. Tým slíbil, že bude hledat tak dlouho, dokud se Li se svým synem znovu nesetká.

Klíčová stopa

Na konci dubna roku 2020 policie našla klíčovou stopu. Bezdětný pár z provincie S‘-čchuan na jihozápadě Číny adoptoval před lety chlapce po zaplacení překupníkovi 6 000 juanů (nyní asi 20 315 korun). Po kontrole vzorků DNA policisté zjistili, že osvojitelka, 34letá návrhářka interiérů s příjmením Gu, byla tou, kterou Li hledala celá desetiletí. Dobrá zpráva přišla k matce Li 10. května, ke Dni matek v Číně. Se slzami radosti řekla, že to byl ten nejlepší dárek, jaký si mohla přát. Ovšem přesto se tolik bála, jak bude její syn reagovat. Nakonec se ale ukázalo, že obavy byly zbytečné. Posuďte sami, na níže uvedeném videu můžete vidět jejich dojemné setkání.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: News.cgtn.com