Chlapec vrátil nalezenou peněženku i přes nelehkou finanční situaci své rodiny. Jeho dobrosrdečnost se mu náležitě vyplatila

Tento příběh dokazuje, že mnoho lidí v sobě stále má přirozenou poctivost, která jim jednoduše nedovolí udělat něco špatného, byť by se na to nepřišlo, a ještě jim to mohlo pomoci. Tento 11letý chlapec našel a vrátil ztracenou peněženku jejímu právoplatnému majiteli.

Obyčejná procházka parkem

Vince Hieptas a jeho otec Lorenzo se procházeli v parku Voyager ve Wisconsinu, když objevili na zemi peněženku. Tu tam před pár hodinami ztratil Chase Dahlke, který byl ve stejném parku rybařit, ale po cestě vytrousil z kapsy peněženku. Naštěstí pro něj byl tento čestný chlapec první, kdo ji tentýž den objevil. Majitele vypátral prostřednictvím adresy uvedené na jeho řidičském průkazu.

Nečekaný návrat

Chase Dahlke si myslel, že svou peněženku už nikdy neuvidí, dokud se u jeho dveří neobjevil mladý chlapec. Chase byl oněmělý a zaskočený tím, že si někdo dal skutečně práci s tím, aby mu peněženku vrátil, a ještě v ní i nechal všechny doklady a peníze. V prvními chvíli byl Chase tak zaskočen, že chlapci ani nedokázal pořádně poděkovat, ale později si s manželkou celou situaci znovu promysleli a uvědomili si, že by chtěli tohoto mladého hrdinu nějak ocenit. Pomocí fotky z kamery na zvonku a sociálních sítí se jim brzy podařilo mladého muže vypátrat.

Těžký průběh covidu

Dozvěděli se také, že Lorenzo, chlapcův otec, prošel velmi náročným průběhem onemocnění COVID-19 a nemohl se vrátit do práce v masokombinátu. S pomocí příspěvků od lidí a vlastních financí získali Dahlkeovi 11 425 dolarů na podporu Vinceovi rodiny v těchto těžkých časech.

Poctivost se vyplácí

Dahlkeovi byli ohromeni tím, že chlapec si dal práci s vrácením peněženky, a to i přesto, že se jeho rodina potýkala s vážnými finančními potížemi. Manželé byli dojati a chtěli tímto gestem vyjádřit vděčnost za to, co Vince udělal. Díky nim se také informace o jeho rodině rozšířily dál a otci byla nabídnuta dobrá práce, která odpovídá jeho zdravotnímu stavu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com