Choďte mimo město naboso. Posílíte funkce svého těla a zlepšíte spánek

Studie odhalily, že téměř 72% lidí na celém světě nenosí správné boty, které by seděly na jejich nohy. Buď nosí boty příliš těsně, nebo naopak příliš velké. Zároveň výzkumy pozorovaly výhody chůze naboso. Je dobré občas hodit boty za hlavu a projít se po parku, lese, na trávníku, prostě kdekoli, kde budete mít možnost, naboso. Proč?

Snižuje výskyt mozolů a vbočeného palce

Vbočený palec znamená, když kost na jedné noze směřuje bokem k druhé noze. Přední část chodidla se zvětšuje a kloub se začíná vyklenovat. V takovém případě byste měli nosit ploché boty s dostatečným prostorem vpředu. Chůze naboso vám může pomoci vyhnout se takovým stavům a posílit svaly na chodidle.

Zlepšuje spánek

Věřte tomu nebo ne, ale chůze naboso ve skutečnosti může zlepšit kvalitu spánku. Je to především kvůli systému zvanému uzemnění, kdy získáte přístup k elektronům Země, které vám dodají antioxidanty a zničí nebezpečné volné radikály.

Snižuje stres

Díky chůzi naboso můžete pocítit sníženou hladinu stresu nebo dokonce jeho úplné odstranění.

Zvyšuje energii

Spojení s přírodou může být velice omlazující a uvolňující, protože vás nabije energií. Když trávíte čas v přírodě, čerpáte motivaci a sílu, které potřebujete, abyste mohli čelit moderní společnosti. Prostřednictvím chůze naboso budete přírodě ještě blíže.

Snižuje bolest a zánět

Jednou z výrazných výhod chůze naboso je úleva od bolesti a prevence před vznikem zánětu. Výzkum zjistil, že vodivý kontakt mezi zemským povrchem a lidským tělem vyvolává zajímavé účinky na zdraví a fyziologii – záněty, imunitní systém i hojení ran.

Posiluje imunitní systém

Lidé, kteří chodí naboso, trpí menšími bolestmi a rychleji se zotavují než ti, kteří neustále chodí v botách.

Snižuje riziko srdečních chorob

Spojení se zemí má vliv na ředění krve, což významně předchází riziku srdečních chorob.