Chcete-li být silnou ženou, existují určité zásady, které je třeba praktikovat

V naší patriarchální společnosti ženy často hrají určitou roli, kterou musí dodržovat, jinak s nimi muži nebudou spokojení. Klaní se mužům za maličkosti a zapomínají, že rovnost je důležitá, nejde jen o jakýsi nesmyslný požadavek feministek. Ženy bohužel až příliš často zapomínají na svou vlastní hodnotu a na skutečnost, že nikdy nemohou být pro nikoho dokonalé, protože jsou jen obyčejné lidské bytosti a ne bohyně, které mají magické schopnosti.

Žádné porovnávání

Pamatujte, že jste jedinečná a individuální osobnost s vlastní ctností i neřestí. Nikdy se nenechte zatáhnout do srovnávací hry. Nedovolte mu, aby vás srovnával s někým, koho zná. To není fér a vás to bude akorát psychicky nesmírně vyčerpávat. Nemůžete vyhovět všem a pokoušet se dosáhnout kvalit někoho jiného je vždy boj s větrnými mlýny.

Nemusíte být dokonalá

Přestaňte říkat, že jste perfekcionistka. Možná na vás jen ostatní kladou nepřiměřeně vysoká očekávání, takže i ty nejmenší chyby, které uděláte, budou velkým problémem. Jste lidská bytost, která si zaslouží úctu a pochopení.

Zranitelnost není slabost

Pamatujte, že pokud jste zranitelní a emocionální, neznamená to, že jste slabí. Přestaňte této teorii věřit. Emoce jsou vaší silou a zranitelnost pomáhá při vytváření vašich vztahů. Dělá vás zdravějšími a šťastnějšími. Je v pořádku projevit emoce a je v pořádku cítit se smutná a zraněná. 

Nenechte se ovládnout jeho pochybnostmi

Možná o vás pochybuje, ale vy se nenechte strhnout k tomu samému. Pokud začnete věřit pochybnostem, které ve vás vyvolává, vaše důvěra zmizí jako mávnutím kouzelného proutku a přestanete věřit sami sobě. Je to jeho problém nebo možná až příliš silné ego, které zatemňuje jeho myšlenkový proces. Vás by to ale nemělo nijak ovlivnit. Musíte svou sebedůvěru budovat mimo vztahy s muži. Ti vám ji jen berou – vy sama ale máte hodnotu tak, jak jste, bez ohledu na jejich názory.

Přijímejte výzvy

Mnoho mužů má tendenci vyzývat ženu k úkolům, které považují za nemožné, aby jí snížili sebevědomí. Vy ale můžete přijmout jakoukoliv výzvu a také dosáhnout čehokoliv. Nebojte se zvýšit sázky a vrhnout se ještě na větší a těžší výzvu. Nevyhýbejte se tomu, postavte se k tomu čelem, protože ženy mají odvahu jít si tvrdě za svým a dosáhnout čehokoli, co chtějí, jakmile si to jednou usmyslí. Buďte i vy takovou silnou ženou, která se nenechá zastavit a půjde si tvrdě za svými sny.

Jaká pravidla?

Neexistují žádná pravidla toho, jak se máte chovat, žít atd. V patriarchální společnosti tato takzvaná pravidla stanovili muži, aby je ženy nepřemohly. Nedovolte, aby tyto genderové normy ovládaly váš způsob života. Jednoduše potlačují váš růst a možnost rozvoje. Zapomeňte na ně a buďte trochu rebel. Uvidíte, že překročení pravidel vám může otevřít zcela nové obzory a pohledy. Nebojte se vykročit z davu a dělat věci jinak, než by se měly dělat.

Nezůstávejte potichu

Nikdy nezůstávejte zticha, když jste zneužívána. Postavte se osobě, která se k vám chová nevhodně a nahlaste to úřadům. Silné ženy se nenechají zneužívat a rozhodně nedovolí, aby to násilníkovi prošlo. Uvědomte si, že tím děláte službu nejen sama sobě, ale také možným dalším ženám, které by se mohly s podobným chováním setkat. Je důležité postavit toho, kdo vám ublížil, zpět na jeho místo a dát mu jasně najevo, že takto se k ženám nechová. Protože pokud to neuděláte, bude se to dít dál.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Timesofindia