Chůze dokáže efektivně nahradit běh i cvičení v posilovně. Důležité je se držet několika pravidel

Spousta lidí žije v mylném přesvědčení, že pouze běhání ráno a večer může našemu tělu pomoci zhubnout. Z toho důvodu se často vyčerpávají nebo si způsobují četná zranění při vysilujících trénincích. Proto také ztráta hmotnosti zpravidla příliš dobře nefunguje. Ovšem není to tak dávno, kdy odborníci začali hovořit o tom, že není potřeba jen běhání, abychom shodili nějaké to kilo navíc. Ve skutečnosti existuje obrovské množství dalších, méně nebezpečných zátěží těla, u nichž se dobře hubne. Například taková procházka.

Chůze jako efektivní druh cvičení

Jednoduchá chůze je vynikající lehkou zátěží pro naše tělo bez jakýchkoli kontraindikací. Nejprve je třeba pochopit, že je důležité si pro začátek vybrat správné místo. Ideální je stadion, hřiště nebo speciálně upravené tratě. U asfaltu nebo skalnatého terénu byste měli být opatrnějšími. Následně by měla být věnována zvláštní pozornost výběru pohodlné obuvi a také tepové frekvenci. Srdce by nemělo být příliš ve stresu.

Chcete-li procházku zefektivnit, stačí k pohybu přidat ještě ruce. To umožní tělu spálit více kalorií. Skvělou volbou jsou populární trekingové hole. Kromě toho lze použít i závaží – malé činky nebo zátěže připevněné ke kotníkům. V takovém případě získáte nejen aerobní cvičení, ale také posílíte svaly na nohou a na rukou.

Obrázky: Pixabay