Důvody, proč je trénink v posilovně mnohem účinnější než v pohodlí domova

Cvičení je efektivní v jakékoli formě, ovšem v některé o trochu méně než v jiné. Například takový trénink v posilovně má celou řadu výhod oproti cvičení doma. Jistě, ve svém bytě či domě máte určité pohodlí v podobě úspory času, ale i přesto se nevyrovná tréninku na místě pro cvičení určené. Zde je několik výhod, proč se rozhodnout pro tělocvičnu.

Trenér

Pod dohledem odborníka budete makat mnohem více než doma. Nebudete mít tendenci si cvičení ulehčovat a nebudete povolovat. Navíc, trenér se bude věnovat pouze vám, doma může být obtížně najít si klid a místo, kde se po dobu cvičení můžete soustředit pouze na sebe, zvláště máte-li rodinu.

Kardio

Běžící pás není levnou záležitostí a nemůže si jej pořídit každý. Proto se jen těžko doma donutíte ke kardio cvičení v podobě běhání. Je tedy lepší nasadit sluchátka a dát si hodinku v posilovně, kde je těchto přístrojů celá řada.

Nálada

V posilovně se můžete seznámit s lidmi, kteří mají stejný cíl jako vy. Úspěchy ostatních vás mohou motivovat k lepším výkonům, nehledě na to, že můžete získat spoustu užitečných informací.

Různorodost

Pokud jste unaveni ze stále stejného tréninku, můžete si zajít na jógu, pilates nebo se protáhnout v bazénu. Plavání dokonale zrelaxuje tělo a přitom se stále jedná o fyzickou aktivitu.

Intenzita

Různé přístroje budou efektivnější než cvičení doma. Můžete intenzivně cvičit problémové partie a získat svaly.

Obrázky: Pixabay