Zdravotníci představují nejčastější chyby, kterých se dopouštějí pacienti s chřipkou a nachlazením

Chřipka a nachlazení jsou neduhy, se kterými bojují milióny lidí po celém světě. Přestože většina z nás ví, jak důležité je tyto zdravotní potíže léčit, jsou chvíle, kdy se něco pokazí a místo pomoci si naopak ublížíme. Zdravotníci radí, jak se vyvarovat nejčastějších chyb při léčbě chřipky a nachlazení.

Samoléčba

První chybou je užívání léků bez porady s lékařem nebo lékárníkem. Mnoho lidí chce rychle překonat první příznaky chřipky nebo nachlazení, takže se nejdříve pokouší o samoléčbu. Takové rozhodnutí může být škodlivé pro vaše zdraví a způsobit nežádoucí účinky. A co víc, můžete zvolit špatnou dávku. Léky obsahují složky, které jsou určeny ke kontrole příznaků onemocnění, ale dávka a délka léčby jsou u každého jiné. Pro dosažení nejlepšího účinku pečlivě dodržujte pokyny lékaře nebo lékárníka.

Užívání antibiotik při virové infekci

Antibiotika jsou vysoce účinné léky, které se předepisují na bakteriální infekce, jako je zápal plic. Při léčbě virových infekcí, jako je chřipka a nachlazení, jsou zcela k ničemu. Navíc jejich užívání může způsobit vážné vedlejší účinky, včetně poškození střev a chronických poruch imunity. Pokud tedy máte příznaky chřipky nebo nachlazení, je nejlepší vyhnout se samoléčbě antibiotiky, která vám zbyla po předchozí nemoci. Místo toho navštivte lékaře pro odbornou pomoc při léčbě příznaků.

Zlehčování prvních příznaků

Třetí chybou je ignorování symptomů. Mnoho lidí si může myslet, že příznaky chřipky nebo nachlazení jsou neškodné a místo konzultace s odborníkem je bagatelizují. Ignorování příznaků může vést ke zhoršení zdravotního stavu, proto je důležité jednat co nejdříve.

Nesprávná strava

Během nemoci je velmi důležité správně hydratovat organismus a i přes nechutenství se nevzdávat jídla. Během této doby byste měli vybírat potraviny bohaté na vitamíny, minerály a přírodní léčivé látky. V žádném případě byste neměli jíst zpracované potraviny.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdrojwebmd.com