Bolestná zkušenost pejska z útulku. V novém domově měl problém usnout. Láska a něha nových páníčků mu pomohla

Dát zvířeti nový domov znamená dát mu své slovo, že ho přijmete do svého domova a rodiny i přes jeho minulost. Tito lidé se ale přesto museli dozvědět, co všechno jejich současný domácí mazlíček prožil, a to kvůli jeho neobvyklému zvyku, který je vyděsil.

Radost vystřídala starost

Všichni členové rodiny měli šílenou radost ze zlatého retrívra, kterého si přivezli ze zvířecího útulku a nabídli mu nový domov plný lásky. Pejsek si byl moc dobře vědom, co pro něj nová rodina udělala a oplácel jí to stejnou měrou. Stal se ideálním společníkem, který miluje společné procházky, mazlení a hry. Byl prostě dokonalý ve všech směrech, až na jednu jedinou věc.

Při spaní ze svých majitelů nespouštěl oči

Po večerech seděl pes na prahu ložnice svých majitelů a nespouštěl z nich oči. Zpočátku si všichni mysleli, že se tak přizpůsobuje novému domu a lidem, kteří se o něj starají. Uběhlo však pár dní a pes stále seděl u ložnice a celou noc nespal. Tak, jak se s ním večer rozloučili, tak jej ráno i našli. Bylo to až děsivé.

Všichni začali mít z tohoto chování obavy a zpočátku si mysleli, že ho něco bolí. Vzali tedy retrívra k veterináři. Lékař však konstatoval skvělý zdravotní stav psa a k důvodům tak zvláštního chování nemohl nic uvést. Majitelé se ale nevzdali a rozhodli se zjistit pozadí toho, jak se jejich svěřenec dostal do útulku, ze kterého byl převezen k nim domů. To, co slyšeli, jim málem zlomilo srdce.

Za problémem stála jeho minulost

Ukázalo se, že jeho předchozí majitel psa uspal a odvezl do útulku. Pes se ráno probudil a nenašel svého pána. Začal se tedy bát, že ho noví majitelé opustí, jakmile usne. Tento příběh rozplakal všechny členy rodiny kvůli krutosti, které jsou někteří lidé schopni. Po návratu domů okamžitě odnesli psí pelíšek do své ložnice a položili ho vedle postele, aby si konečně uvědomil, že ho za nic na světě nezradí. Brzy si lidé dokázali získat jeho důvěru a retrívr se konečně mohl v klidu vyspat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenář Josef V.