Těhotenský test ukazoval pozitivní výsledek, ale těhotná nebyla. Černý scénař lékařů se však nakonec nepotvrdil

Když se Sáře narodila dcera Markétka, těhotenství i porod probíhaly úplně normálně, bez větších problémů. Se zkušenostmi z prvního těhotenství o několik let později začala žena zaznamenávat, že pociťuje podobné příznaky jako kdysi, když čekala Markétku. Žádná menstruace, bolest prsou, hlad a podrážděnost. Udělala si těhotenský test a ten jí ukázal pozitivní výsledek. Objednala se tedy k lékaři.

Ultrazvuk nic nezaznamenal

Šla na místní kliniku pro ženy, aby se nechala vyšetřit. Lékař na ultrazvuku plod neviděl, takže buď byla na samém začátku těhotenství, nebo šlo o mimoděložní těhotenství. Příští kontrola však ukázala nezvykle vysokou hladinu hormonů. Lékaři začali mít obavy.

Udělali tedy další ultrazvuk, u něhož Sára očekávala, že už uvidí první známky těhotenský a poprvé uslyší srdíčko svého dítěte. Byla však na omylu. Místo radostné zprávy odborníci učinili děsivý objev. Zdálo se, že v Sáře skutečně něco roste, ale dítě to rozhodně není.

Podezření na nádor

Sářino nadšení z nadcházejícího těhotenství se změnilo ve strach o vlastní život. Lékaři diagnostikovali rakovinový nádor o velikosti grapefruitu. Jedná se o vzácnou formu rakoviny zvanou choriokarcinom. Lékaři věřili, že nádor začal růst poté, co Sára porodila první dceru Markétku. V Sářině těle zůstal zbytek zárodku, jehož buňky a tkáně odumřely a začaly se měnit v nádor. Výskyt tohoto typu rakoviny však není vyloučený ani u mužů, zpravila se tvoří ve varlatech. Nádor Sáře naštěstí dokázali odstranit bez větších komplikací.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka Martina P.