Jak odstranit drobné škrábance na brýlích snadno a rychle? Zde jsou tři jednoduché a účinné tipy

I přes časté čištění se mohou v důsledku každodenního používání, čištění a manipulace objevit na sklíčkách vašich brýlí škrábance. Pokud jsou pouze povrchové, nemusíte skla ihned měnit. Je to zbytečně nákladné. Místo toho zkuste některé účinné triky, jak drobné vady odstranit.

Neabrazivní zubní pasta

Pro dobré ošetření vašich brýlí je zubní pasta perfektním produktem. Chcete-li odstranit každý škrábanec, aplikujte ji na každou z čoček. Ujistěte se, že tato pasta je bílá a neobsahuje granule ani velké množství chemikálií. Povrch otírejte hadříkem krouživými pohyby a věnujte zvláštní pozornost škrábancům. Důkladně opláchněte a osušte. V případě potřeby můžete akci opakovat.

Směs jedlé sody

Drobné vady na brýlích vám mohou bránit ve správném vidění. K opravě poškrábaných skel smíchejte 2 lžičky jedlé sody se lžící vody, abyste vytvořili pastu. Nanášejte směs na sklíčka krouživými pohyby. Stačí jen opláchnout a setřít čistým hadříkem.

Vosk na čištění aut

Tento přípravek je velmi účinný při odstraňování povrchových škrábanců. Pokud si chcete osvojit tento trik, použijte bavlněnou látku namočenou v tekutém vosku. Produkt vetřete a nechte působit, dokud nezaschne.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: santeplusmag.com