Pravidla oblékání na svatbu. S těmito oděvy byste si uřízli pořádnou ostudu

Velký svatební den vaší kamarádky, známého či člena rodiny se blíží a vy stále nevíte, co na sebe. Jediné, co je vám známo, že si na sebe rozhodně nesmíte vzít bílou, abyste nezastínili nevěstu, stejně tak černou, abyste nevypadali jako na pohřbu. Jenže to nejsou jediná pravidla oblékání, která byste měli na svatbě dodržovat. Existují i jiné oděvy, které byste za žádnou neměli brát na sebe jako svatebčan, pokud nevěsta neřekne jinak.

Šaty stejné barvy jako družičky

Než půjdete hledat dokonalé šaty, zeptejte se nevěsty, v jaké barvě půjdou družičky. Určitě nechcete být zaměňováni s jednou z nich a pravděpodobně se jim nebude líbit, že byste jim ukradli význam jejich postavení v tento den.

Džínovina

Pokud se jedná o formální svatbu, bavlna a džínovina jsou dvě látky, které jsou zcela zakázány. Na džíny ani nemyslete a pokud se domníváte, že šaty z džínoviny jsou povoleny, tak ani ty ne. Džínové oděvy nejsou na svatbách vítány.

Šortky

I když můžou kraťasy krásné, nejsou vhodným oděvem pro účast na svatbě. Je pravda, že spousta žen dokáže kombinovat černé elegantní šortky s lodičkami nebo sakem, ale i kdybyste se snažili sebevíc, šortky nejsou na svatbě povoleny v žádné formě.

Sportovní oblečení

Jedná se o stejný princip jako u výše zmíněného bodu. Pokud si myslíte, že sportovní elegance nevadí, tak vadí. Sportovní oblečení je na svatbu zcela nevhodné, i když se pokusíte jej rozbít elegantními doplňky či botami.

Příliš sexy šaty

Průhledné šaty, příliš krátké sukně, hluboké výstřihy, nic z toho, co byste si vzali do baru, by nemělo být viděno na svatbě.

Tyl

Tyl je sice nádherná tkanina, ale také velice výrazná. Šaty a sukně s mnoha vrstvami tylu z vás udělají doslova pohádkovou princeznu. Veškerou pozornost tak vtáhnete na sebe, což se nevěstě jistě nebude líbit. Takové šaty si nechte raději pro jinou příležitost.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: marthastewart.com