Nežádoucí změny, na které by se měla připravit každá žena po čtyřicítce

Pokud se vám blíží čtyřicítka, měla byste se připravit na pár změn, které se vám ovšem nebudou příliš zamlouvat. Lidské tělo s každým rokem stárne a bohužel není možné, aby zůstávalo stále stejně svěží. S opotřebením přicházejí problémy, s nimiž se budete muset smířit. Připravte se na následující seznam.

Zmatek

Pokud často zapomínáte, neznamená to, že trpíte časnou demencí. Malý výzkum ukázal, že ženy, které se blíží menopauze, s větší pravděpodobností zapomínají na jednoduché každodenní věci. V každém případě a za účelem odstranění stresu se poraďte s odborníkem, který vás podrobí velmi jednoduchému testu. Je také důležité zpomalit a relaxovat.

Inkontinence

Těhotenství, porody, menopauza, to všechno způsobuje ztrátu kontroly nad močovým měchýřem. Odhaduje se, že se u 40 % žen nad 40 let projevuje tento příznak při kašli, kýchání nebo hlasitém smíchu.

Vypadávání vlasů

Objem vlasů během našeho života kolísá. V těhotenství jsou vlasy bohatší a zdravější, zatímco hormonální změny v menopauze způsobují vypadávání vlasů. Pomoci mohou vhodné vlasové přípravky, ale pokud je ztráta vlasů závažná, navštivte lékaře, jenž vám předepíše léky pro stimulaci růstu vlasů.

Chloupky na obličeji

Jak žena stárne, estrogen, ženský hormon klesá a testosteron stoupá, což zvyšuje riziko růstu chloupků na obličeji, bradě a dalších částech těla, kde jinde nebývaly. Řešením samozřejmě není nic jiného než jejich odstranění.

Návaly horka

Až 80 % žen zaznamená během menopauzy návaly horka. Výzkum ukázal, že u některých mohou trvat 7 – 11 let. Podělte se o problém se svým gynekologem, který může navrhnout hormonální substituční terapii nebo režim bez hormonů, jako jsou antidepresiva.

Nepohodlí při sexu

Hlavním důvodem, proč se tak děje, je vaginální suchost v důsledku poklesu estrogenu, což má za následek bolest během sexu a ztrátu touhy. Použití některých gelů pomůže problém překonat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, ZDROJ: prevention.com