Chytrá toaleta lékařem budoucnosti. Odhalí nemoci podle otisku konečníku

Tým odborníků vyvinul zařízení, které lze snadno namontovat do běžného WC, aby šifrovalo zdravotní údaje osoby používající toaletu. Tato technologie může být zvláště užitečná pro sledování jedinců s vysokým rizikem vzniku nejrůznějších chorob. Nová “chytrá toaleta” by tak mohla odhalit příznaky onemocnění u těch, kteří ji užívají. Jediným problémem ovšem je, zdali existuje dostatek potenciálních kupců tohoto inovativního příslušenství.

Lepší orientace pro lékaře

Šifrovaná data o zdravotním stavu se nahrají na zabezpečený server a v budoucnu by mohla představovat snadný přístup lékařů ke zdravotnímu stavu pacientů. Tvůrci předpokládají, že aplikace odešle textové upozornění zdravotnickému týmu, pokud toaleta zjistí naléhavý problém, jako je například krev v moči.

Používání zařízení více osobami

Pro rozlišení více osob v domácnosti bylo vyvinuto speciální splachovadlo na otisky prstů. V tom ale spočívá problém, kdy jeden může vykonat potřebu a druhý spláchnout nebo může mít toaleta nainstalované automatické splachovaní. V takovém případě umístěná kamera v zařízení zachycuje charakteristické rysy kožní tkáně kolem konečníku. Víme, že to zní trochu zvláštně, ale jak se ukázalo, váš anální otisk je jedinečný.

Obrázky: Freepik