Správné skladování a čištění látkových tašek

Jak často perete svou látkovou nákupní tašku? Se všemi radami, jak musíme dezinfikovat potraviny, jakmile si je přineseme domů, pečovat o naši planetu tím, že vynecháme užívání plastových tašek, zapomínáme na jednu důležitou věc – dbát o čistotu látkové tašky. Použití těchto výrobků je vynikající způsob, jak být šetrnými k životnímu prostředí, protože nám umožňují jednu tašku používat několikrát po sobě. Žádné plasty ani papíry. Ale také jsou náchylné na různé druhy bakterií. Proto je důležité udržovat je v čistotě, abyste vy i vaše jídlo byli v bezpečí.

Čištění látkových tašek

Bez ohledu na to, kolik látkových tašek vlastníte, měli byste je prát po každém použití. Pokud mají některé z nich plastové dno, vyjměte jej, tašku vložte do pračky a dno vyčistěte dezinfekčním prostředkem. Před praním si nejdříve zkontrolujte instrukce na tašce. Například bavlna, bambus nebo konopí lze hodit do pračky i do sušičky. Tkané a netkané polypropylenové tašky – vyrobené z recyklovaného plastu, můžete také prát v pračce, ale na jemném cyklu, a sušit přirozeně. Stejně tak nylonové a polyesterové tašky.

Skladování látkových tašek

V podstatě platí stejné principy jako u skladování potravin v lednici. Syrové maso nepatří k čerstvé zelenině ani v lednici ani v nákupní tašce. Šťáva vytékající z masa může kontaminovat ostatní potraviny i tašku. Proto je potřeba pračku prát po každém použití. Odborníci také doporučují používat stejnou tašku na určité druhy potraviny. Například na syrové maso byste měli mít jednu a tu samou. Totéž platí pro čistící prostředky. Zároveň pamatujte, že není vhodné nechávat tašky v autě, zvláště v horkém počasí. Takové prostředí je živnou půdou pro bakterie. Místo toho je uložte na chladném a suchém místě.

Obrázky: Freepik