Chytré způsoby, jak snížit náklady na péči o domácího mazlíčka

Láska a společnost našich domácích mazlíčků je k nezaplacení, ale péče o ně může být někdy velice nákladná. A jelikož se všichni snažíme ušetřit trochu peněz tam, kde je to možné, chceme vám ukázat, že existují i způsoby, jak snížit výdaje spojené s domácími mazlíčky, aniž by to vypadalo, že byste je méně milovali. Úspora peněz a péče o vašeho mazlíčka by se totiž neměly vzájemně vylučovat.

Adoptujte, nekupujte

V první řadě, kde ušetřit peníze nejlépe je samotné pořízení domácího mazlíčka. Nákup čistokrevného zvířete od chovatele vás může stát jmění, zvažte proto adopci z útulku. Ušetříte a zároveň zachráníte jeden zvířecí život.

Cvičení

Není-li vaše zvíře nijak vycvičené, jsou s tím spojené náklady v podobě rozžvýkaných kusů nábytku, hraček, bot a tak podobně. Vyhnout se tomu můžete tím, že zajistíte, aby vaše zvíře zdravě vydalo veškerou svou nadbytečnou energii. Pravidelně se s ním procházejte, kočičce pořiďte laserové ukazovátko, za kterým se bude honit nebo prolézačku. Zkuste toho spoustu, abyste poznali, co vašemu pejskovi nebo kočičce nejlépe vyhovuje. A vám také!

Péče o srst

Zkuste jeho srst ošetřovat doma. Investujte do několika základních potřeb a podívejte se na výukové programy pro péči o psy, abyste zjistili, jak se to dělá. Nemusíte se bát, není to zase taková věda.

Pamlsky

Psí dobroty jsou často drahé. Aby také ne, když jim tolik chutnají. Ale i za tyto lahůdky můžete ušetřit. Zkuste psům podávat lidské jídlo, které je pro ně bezpečné a zároveň jim velmi chutná.

  • Sladké brambory
  • Kostky ledu
  • Baby karotka
  • Vodní meloun
  • Borůvky
  • Zelené fazole
  • Psí dobroty vyrobené doma

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com