Činnosti, které byste rozhodně neměli dělat těsně po jídle, abyste udrželi své tělo zdravé a štíhlé

Jednou z nejtěžších věcí pro každého člověka je jakákoliv změna v jeho návycích. Pokud chcete zlepšit své zdraví a udržet tělo štíhlé, postupujte dle následujících instrukcí, které zahrnují činnosti, jež byste rozhodně neměli dělat těsně po jídle.

Cigareta po jídle

Tento zvyk je mnohem škodlivější, než se může zdát, protože jedna cigareta po jídle má stejný účinek, jako kdybyste jich vykouřili deset. Náš zažívací systém funguje skrze celé naše tělo a nikotin se váže na kyslík v krvi.

Ovoce po jídle

Naše tělo sice dokáže ovoce velice rychle strávit, ale pokud jej budete konzumovat ihned po jídle, zůstane v žaludku po dlouhou dobu a uvolní plyny a toxiny, které kromě jiné mohou podpořit vznik celulitidy. Jezte ovoce na prázdný žaludek nebo alespoň dvě hodiny před nebo po jídle.

Čaj po jídle

Tento zvyk praktikuje veliká spousta lidí, ale kofein, jako hlavní složka čaje, se váže na železo a tím zpomaluje trávení. To je nebezpečné především pro lidi trpící anémií. Pokud čaji po jídle nemůžete odolat, držte si alespoň hodinovou pauzu.

Plavání po jídle

To platí i pro sprchování. Voda zlepšuje tok krve v celém těle, ale po jídle se naše krev dostane do žaludku, kde dochází k trávení.

Cvičení po jídle

Zvláště jedná-li se o cvičení zaměřené na pas. Tento zvyk vede k zauzlování střev a zpožděnému trávení.

Aktivita po jídle

Zatímco si všichni myslí, že fyzická aktivita po jídle je pro nás dobrá, pravda je zcela jiná. Fyzická aktivita po jídle blokuje náš trávicí systém, aby absorboval živiny z potravin. Maximálně se doporučuje lehká a příjemná procházka bez velké námahy.

Spánek po jídle

Když spíme, všechny tělesné funkce „spí“ spolu s naším mozkem. Poloha v leže není vhodná pro správné trávení, protože žaludeční šťávy nejsou schopné dělat svou práci. Tento zvyk může vést k žaludečním problémům.

Jak jste na tom vy? Našli jste alespoň jeden zvyk, který děláte těsně po jídle? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com