Bradavice, černé tečky, stařecké skvrny a mateřská znaménka – zničte tyto drobné vady na kráse přírodními cestami

Mezi nejběžnější kožní problémy patří zcela jistě bradavice, černé tečky, stařecké skvrny a mateřská znaménka. Nemusí se sice jednat o žádná závažná onemocnění, ale i takové drobné vady na kráse mohou znepříjemnit náš každodenní život. Všechny tyto potíže lze naštěstí snadno řešit s pomocí přírodních léčiv, z nichž nejúčinnější jsou následující.

Mateřská znaménka

Smíchejte trochu soli a citrónové šťávy a namočte do roztoku gázu. Tou poté potřete mateřské znaménko, abyste jej vybělili.

Bradavice

Smíchejte dvě lžíce citronové šťávy a dvě lžíce medu a potřete směsí místo postižené bradavicemi. Zakryjte obvazem a nechte působit přes noc. Okolní pokožku chraňte zinkovou mastí nebo vazelínou.

Stařecké skvrny

Smíchejte lžičku mrkvové šťávy, lžičku zakysané smetany a jeden žloutek. Vytvořte masku a naneste na očištěnou pokožku. Po 20 minutách opláchněte.

Černé tečky

Pomocí mixéru smíchejte vaječný bílek a lžičku citrónové šťávy. Každých 5 minut naneste na postižené místo jednu vrstvu masky. Nechte působit, dokud směs nezaschne a poté odstraňte bavlněným hadříkem namočeným v teplém černém čaji.

Máte rádi podobné domácí recepty, jak se vypořádat s kožními problémy? Podělte se s námi o některé vaše metody a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com