Čaj z petrželky je přírodním řešením otoků nohou. Problému se zbavíte během pár dní bez vedlejších účinků

Otoky nohou jsou velice nepříjemným stavem, který nám může bránit v provádění každodenních činností. Příčiny mohou být různé – přibývání na váze, špatný krevní oběh, nezdravá strava, menstruace nebo těhotenstvím, vysoké teploty či vlhkost. Účinnou metodou je zvednutí nohou do výšky asi 30 cm, aby se otoky snížili, ale my pro vás máme ještě jedno řešení – čaj z petrželky.

Petrželkový čaj působí jako přírodní diuretikum, které zvyšuje celkový výkon organismu. Proto můžete pít tento nápoj denně a nebudete trpět vedlejšími účinky. Pro optimální výsledky byste měli zpracovat celou petrželku, což znamená použít jak kořen, tak i listy.

Jak si čaj z petrželky připravit

Ingredience:

  • 500 ml vody
  • petržel

Postup:

Nejdříve přiveďte vodu k varu. Mezitím si jemně pokrájejte čerstvé kořeny petrželky a promíchejte společně s listy. Do vroucí vody přidejte 5 polévkových lžic této směsi a vařte asi 5 minut. Poté nechte čaj na 20 minut odležet, aby vychladl a poté jej přeceďte. Pijte čaj 3x denně.

Sami uvidíte, že se problému oteklých nohou zbavíte již za pár dní. A to samé mohou vidět i vaši přátelé a rodina, budete-li s nimi tento článek sdílet.

Zdroj: healthyfoodhouse.com