Jak si doma ulevit od studených nohou a posílit jejich prokrvení

Špatný krevní oběh je vážným zdravotním problémem, jenž může být příčinou mnoha různých faktorů, jako je například kouření, špatná fyzická aktivita, cukrovka, vysoký krevní tlak, krevní sraženiny, ateroskleróza a užívání drog. Ve většině případů se příznaky objevují pozvolna. Následujícími způsoby s nimi můžete zatočit přirozeným způsobem.

Více vody

Je třeba pít nejméně 8 sklenic čisté vody denně, aby se zlepšil krevní oběh v těle. Zároveň pomůžete živinám a kyslíku přejít do orgánů, tkání a buněk, které nutně potřebují hydrataci.

Zázvor

Jeho pravidelná konzumace zabrání kardiovaskulárním onemocněním a tvorbě krevních sraženin v těle. Obsahuje dvě účinné látky – gingerol a zingeron, které zahřívají tělo a zvyšují tok krve.

Česnek

Výrazně zlepšuje zdraví srdce, snižuje riziko aterosklerózy, snižuje krevní tlak a brání hromadění plaku v tepnách.

Koňský kaštan

Obsahuje účinnou látku posilující kapilární stěny, bojující proti zánětu a léčící tok krve a křečové žíly.

Esenciální oleje

Ze zázvoru, tymiánu nebo rozmarýnu! Tyto oleje mají termogenní účinky, takže zvyšují oběh krve. Navíc uvolňují napnuté svaly a zmírňují necitlivost nohou a rukou.

Kajenský pepř

Má vysoký obsah kapsaicinu, který posiluje tepny a kapiláry a podporuje zdraví srdce. Odstraňuje nahromaděný plak v tepnách a reguluje krevní oběh. Také zmírňuje příznaky špatného krevního oběhu, jako je bolest hlavy, pocit brnění v nohou a studené nohy a ruce.

Rybí olej

Je bohatý na omega – 3 mastné kyseliny, které účinně odstraňují tuky z tepen a zvyšují krevní oběh.

Jak řešíte podobné problémy vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com