Čínská medicína – regulujte vysoký krevní tlak pomocí jednoduché masáže

Vysoký krevní tlak je jedním z nejčastějších a nejnebezpečnějších onemocnění dnešní doby. Objevuje se v důsledku nedostatku spánku, obezity, stresu, slaných potravin, kouření nebo nadměrné konzumace alkoholu. Tyto faktory tedy naznačují, že léčba vysokého krevního tlaku spočívá především v zásadní změně životního stylu.

Je-li ovšem pro vás rychlý přechod ke zdravému způsobu života obtížný, přispět k regulaci krevního tlaku můžete také pomocí masáže. Dva níže uvedené body jsou podle čínské medicíny zodpovědné za stav krevního tlaku a jejich stimulací můžete zlepšit tok krve v těle.

Bod 1 – 2

Jedná se o linii, která se táhne od chrupavky ucha do středu klíční kosti. Netřete ji ani ji nemačkejte! Stačí, když se jí budete jemně dotýkat bříšky prstů. Opakujte 10x na obou stranách.

Bod 3

Linie začíná od tváře, asi ve výšce ušního lalůčku a táhne se směrem k nosu. Špičkami prstů místo stiskněte a držte jednu minutu obě strany této linky. Tlačte jemně, ale tak, abyste cítili tlak.

Už jste někdy o této léčbě slyšeli nebo ji snad vyzkoušeli? Dejte nám vědět do komentářů své zkušenosti a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com