Čínská metoda koupele nohou vám pomůže zbavit tělo toxinů

Ohledně detoxikace už se toho řeklo i napsalo mnoho. Pro zbavení těla odpadních a toxických látek se doporučují nejrůznější poměrně drastické metody, jako jsou přísné diety či dokonce klystýry, o jejichž prospěšnosti se vedou dlouhodobé spory. Lékaři jsou většinou za jedno: tyto metody mohou více uškodit než prospět. Co ale dělat, když se opravdu necítíme úplně ve své kůži, naskakují nám vyrážky a máme potíže se spánkem? To nejsnazší, a zároveň nejúčinnější, co pro své tělo můžeme udělat, je dopřát si očistnou koupel nohou. Ta nás totiž toxinů zbaví lépe, než ty nejpřísnější diety. A navíc bezpečně.

Iontová koupel nohou

Tato metoda je založena na metodě elektrolýzy, kdy ve vodní solné lázni probíhá slabý elektrický proud, který uvolňuje toxiny a vyplavuje je pryč z těla. Metoda je založená na starodávné čínské metodě, přičemž moderní doba přinesla i moderní přístroje, které jsou na této metodě založené.

Je třeba přitom zdůraznit, že ačkoliv výrobci rádi upozorňují na to, že během použití iontové lázně voda zhnědne tím, že se do ní vyplavují toxiny, není to úplně pravda. Zabarvení vody má na svědomí rezivění použitých elektrod v důsledku chemické reakce se solí ve vodě. Zabarvení vody tedy s detoxikací samotnou nemá vůbec nic společného. To ovšem na účinnosti metody vůbec nic nemění. Kromě detoxikace navíc toto ošetření uvolňuje unavené svaly a šlachy.

Základní solná detoxikační lázeň

Níže uvádíme základní recept na solnou detoxikační lázeň pro použití při iontových koupelích nohou. Existuje celá řada účinných receptů s použitím různých druhů surovin, nicméně tato je velmi efektivní a navíc dodává tělu spoustu důležitých minerálních látek.

Budete potřebovat:

  • 60 ml himalájské soli
  • 60 ml síranu hořečnatého
  • 60 ml jedlé sody
  • 80 ml jablečného octa

Všechny uvedené přísady smíchejte dohromady v misce přístroje na iontovou koupel nohou a přilijte horkou vodu. Pakliže se chystáte použít vodu z kohoutku, je dobré do ní přidat ještě 6 čajových lžiček bentonitového jílu. Je to proto, že voda ve vodovodním řádu je obohacována o chlór a fluorid, které však ztěžují navázání toxinů na molekuly vody a mohly by tak vaše detoxikační úsilí překazit.

Všechny uvedené přísady bez obtíží seženete v každé lékárně.

Obrázky: Freepik