Čistící roztok pro zářivě lesklé sprchové dveře

Nic nedodává koupelně větší pocit čistoty než důkladně čisté a křišťálově zářivé sprchové dveře. Jasu a lesku lze dosáhnout snadno – otřít je po každém použití sprchy. Ovšem je velice snadné ztratit disciplínu, zejména, když spěcháme. Jakmile přestaneme být důslední, na skleněných dveřích začne zasychat mýdlová voda a tvrdnout voda. Vrstva může trvale poleptat a poškodit sklo, takže je nezbytné jej vyčistit ihned, jakmile si všimnete, že se tento film na dveřích začne tvořit. Přesto, že je na trhu spousta komerčních produktů, odstranění mýdlové vody lze provést stejně efektivně i pomocí několika jednoduchých složek, které již máte pravděpodobně doma.

Jak vyčistit sprchové dveře a obnovit jejich lesk?

Připravte si destilovaný bílý ocet, destilovanou vodu, esenciální olej dle vlastního výběru, utěrku z mikrovlákna, prázdnou rozprašovací lahev a stěrku pro každodenní údržbu.

V misce smíchejte jeden díl destilovaného bílého octa se třemi díly destilované vody a vložte do mikrovlnné trouby. Nechte ohřívat 1 minutu. Jakmile se tekutina trochu ochladí, nalijte ji do rozprašovací lahve. Přidejte pár kapek esenciálního oleje, abyste se vyhnuli hořkému zápachu z octa a nastříkejte na sprchové dveře. Shora dolu setřete hadříkem z mikrovlákna. Jakmile je povrch suchý. Nechte dvířka otevřená, aby se veškerá zbytková vlhkost z povrchu skla vypařila.

Důležité je také investovat do stírací lišty a skutečně se věnovat pravidelnému stírání. Trvá to jen půl minutky a sami budete překvapeni, jak uspokojivé výsledky získáte.

Obrázky: Pixabay