Čistíte si uši vatovými tyčinkami? Pokud ano, vystavujete se riziku infekce a ztráty sluchu

Už od dětství je nám vštěpováno, že je třeba pravidelně si čistit uši. Dle našeho názoru většina lidí nepoužívá nic jiného než vatové tyčinky do uší. Odstraňují přebytečný maz z ucha a udržují tak naše uši čisté. Ovšem, co když používání tyčinek do uší způsobuje poškození sluchu v důsledku vzniku infekce? Nyní se můžete dočíst, jak vatové ušní tyčinky mohou ohrozit naše uši.

Zablokovaný ušní maz

Ušní tyčinky nikdy zcela neodstraní ušní maz, spíše jej zatlačí ještě více dovnitř a může tak dojít k poškození bubínku, bolestem hlavy nebo ztrátě sluchu.

Fyzické poškození

Vata z tyčinek může snadno uvíznout uvnitř ucha a při každém dalším čištění dochází k většímu dráždění. V takových případech může vata poškodit ušní bubínek a podpořit vznik infekce.

Ztvrdlý ušní maz

Zatlačení mazu hlouběji do ucha může způsobit, že maz již nemá prostor, kam dále jít a začne tvrdnout. Z toho důvodu je mnohem těžší jej odstranit a vystavujeme se tak poškození ušního bubínku a ztrátě sluchu.

Teď si možná říkáte, jak nejlépe si tedy uši vyčistit? I když to může znít velice zvláštně, ucho se dokáže udržovat samo. Jakmile zapojíte své čelisti, například během konzumace jídla, pití nebo mluvení, přebytečný maz se uvolní sám směrem ven. V jiném případě zkuste praktikovat následující postup k čištění uší.

Řádné čištění uší

Ingredience:

  • Voda
  • Injekce
  • Miska
  • Ručník
  • Alkohol
  • Peroxid vodíku

Postup:

Do misky nalijte vlažnou vodu a přidejte několik kapek peroxidu vodíku. Kolem krku si přehoďte ručník a naplňte stříkačku vyrobeným roztokem. Zakloňte se a stříkněte si nejdříve do jednoho ucha a poté do druhého, dokud ušní maz nevyteče sám. Nakonec vezměte alkohol a trochu nakapejte do každého ucha.

Jak si uši čistíte vy? Také patříte mezi většinu, která používá ušní tyčinky? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com