Spánková deprivace – jak může ohrozit naše emocionální zdraví

Špatná kvalita spánku si může vybrat velikou daň na naší emocionální pohodě. Spánková deprivace může zapříčinit neurologické potíže, jež ohrožují emocionální zdraví člověka. My vám dnes takové důsledky nedostatku spánku představíme. Dozvíte se, jak může ovlivnit náš duševní stav.

Emocionální reakce

Spánková deprivace může způsobit, že jsme mnohem rychleji podráždění než obvykle. Celou řadu jak pozitivních, tak negativních emocí je pro nás obtížnější zvládnout, jakmile jsme nevyspalí. Je to převážně z toho důvodu, že spánková deprivace stimuluje nadměrnou aktivitu v amygdale – rychlou emocionální reakci v mozku. To celé znamená, že budeme mnohem impulzivnější a emotivnější.

Negativní myšlenky

Deprese a úzkost mohou být také následky nedostatku spánku. Opakované negativní myšlenky je složité kontrolovat a mohou tak narušit naše každodenní fungování.

Reakce na strach

Spánková deprivace vede k tomu, že se čím dál tím více bojíme a vytváříme si obavy, které nemají racionální důvod, zejména patříme-li mezi lidi, kteří mají obvykle tendence se neustále strachovat.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com