Cítíte hlad bezprostředně po snídani? Podle odborníků je důvod prostý

Dali jste si tři sendviče ke snídani, a přesto vám za půl hodiny kručí v břiše, jako kdybyste nesnídali vůbec? Cítit bezprostředně po snídani opět hlad je relativně normální, respektive má to svůj důvod, který málokdo může zpozorovat. Pokud děláte tuto jednu jedinou chybu, i kdybyste snědli celého vepře, budete mít za chvíli hlad. Je to velice jednoduché – jíte příliš mnoho cukru.

Zeleninové smoothie

Cukry zvyšují vaši hladinu cukru v krvi, takže rychle pocítíte opětovný hlad. Snažte se tedy nedávat si do kávy nebo čaje cukr, nejíst ke snídani příliš mnoho ovoce, müsli nebo nepít sklenici džusu. Rozhodněte se spíše pro vlákninu. Dopřejte si talíř bohatý na zeleninu, která obsahuje velké množství vlákniny. Smíchejte ji do smoothie a vytvořte si vitamínovou bombu, která vás po ránu nejen nakopne, ale také zasytí natolik, že do oběda vydržíte bez hladu.

Jahody a borůvky

Stále se nechcete vzdát ovoce nebo ovocných šťáv? Pak je důležité ke snídani zvolit správné ovoce. Přejděte na jahody nebo borůvky. Tyto dva druhy ovoce obsahují méně cukru než například banán. A ještě jeden tip. Myslete na bílkoviny. Díky nim se budete cítit sytější a plnější. Začněte svůj den vajíčky, chutnou omeletou nebo jogurtem bohatým na bílkoviny. Jíst celozrnný chléb je také dobrý způsob, jak si zaplnit žaludek až do oběda. Nebudete pak mít tendenci jíst cokoli vám přijde pod ruku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thesun.co.uk