Cítíte se unavení sotva jste vstali? Dejte sbohem těmto ranním návykům

Mnohdy děláte věci, aniž byste přemýšleli, jak jsou škodlivé. Platí to hlavně ráno, přitom tehdy máte málo času a honíte doslova každou minutu. Zároveň potřebujete být okamžitě svěží. Jak na to?

Pokud chcete začít správně fungovat hned od rána, bez návštěvy koupelny to prostě nepůjde.

Ranní sprcha nažhaví

Den co den řešíte spoustu věcí. Jak se správně nastartovat? Dejte si sprchu. Mozku pomůže hledat nová řešení a osvěžit se. Nevynechávejte proto sprchu po probuzení. Nedávejte si ale horkou sprchu. Ta by vás spíše vrátila zpátky do postele. Horká sprcha totiž má relaxační účinky. Pro stimulaci mozkové činnosti je ale mnohem lepší sprcha studená. Osvěží, pomůže imunitnímu systému a nažhaví mozek.

Nekoukejte do telefonu

Sociální sítě jsou přesně tím důvodem, proč většina lidí se ráno nejdříve podívá do svého chytrého telefonu. Nedělejte to. Neplýtvejte časem na to, že budete kontrolovat životy ostatních, číst jejich komentáře a názory. Věnujte se sami sobě. Raději si zapněte oblíbenou hudbu, užijte si chvilky s rodinou, partnerem, než odejdete do práce.

Nepřemýšlejte bezradně u šatníku

Trávíte ráno spoustu času přemýšlením, co si máte obléci na sebe? Nezhoršujte si ranní chaos hledáním vhodného oblečení. Zjednodušte si volbu tím, že nebudete mít ve svém šatníku tolik rozmanitých kusů. Například Steve Jobs vystačil s džínami a černými košilemi. Udržujte také v šatníku pořádek a vyhoďte věci, které už nenosíte.

Sacharidová bomba? Ani omylem 

Spousta cukru k snídani ráno, třeba miska obilovin s ovocem znamená vyplavení inzulínu do krve. Když inzulín skončí svoji práci, hladina cukru v krvi poklesne a budete se cítit unavení. Někteří odborníci tvrdí, že lepší než obiloviny s ovocem je k snídani kousek pizzy, který obsahuje jak sacharidy, tak i bílkoviny a tuky. Stejně dobrá jsou třeba míchaná vejce, maso, tvaroh, vše ale s minimem tuku.

Černá káva? Raději na ni zapomeňte

Do cca 30 minut po jídle si vyčistěte zuby, aby vaše sklovina netrpěla. Nepijte po probuzení černou kávu. Stoupá hladina kortizolu, a to vede k úzkosti. První šálek kávy byste si měli dát 3-4 hodiny po probuzení. Jestliže ale bez ranní kávy nemůžete být, přidejte do ní smetanu nebo mléko. Tím ztlumíte její drsné účinky na žaludek.

Zdroj: brightside.me